PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Folklorní sdružení ČR na 16. veletrhu cestovního ruchu GO

"Vy jste z Folklorního sdružení? Tak to vás pustím bez papírů", vítal nás strážný na hlavní bráně na brněnském Výstavišti, když jsme měli připravenu zálohu dvou tisíc korun, která se vyžaduje od posádek aut vystavovatelů.
Folklor byl k vidění a slyšení v celém pavilonu V, kde se prezentovaly jednotlivé české a moravské, ale i zahraniční regiony, města, obce, lázně, turistická centra. Mnohé expozice provázely lidové muziky, taneční páry, plakáty festivalů, slavností, výrobky lidových umělců. Ale také krajové koláče, pivo, víno, slivovice,...
Velkému zájmu se na veletrhu těší společná expozice Folklorního sdružení ČR, Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici, Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu a Muzea v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm. Expozice těchto partnerů doprovázely cimbálové muziky z Rožnova i ze Strážnice a v expozici FoSu vyhrával mladičký dudák Michal Marhold z Brněnského souboru Majíček.
"V naší expozici prezentujeme nový měsíčník FOLKLOR, národopisné publikace, kalendáře letošních akcí, návštěvníky zveme na 10. národní krojový ve Žďáru nad Sázavou i další festivaly a přehlídky, informujeme o činnosti Sdružení i souborech", řekl nám Milan Zelinka, který za expozici zodpovídá.
Veletrh je i příležitostí k řadě setkání a jednání představitelů FoSČR s řadou partnerů, státních i regionálních představitelů. Předseda Zdeněk Pšenica se v prvních dvou dnech setkal a jednal na příklad s hejtmany Jihočeského a Jihomoravského kraje Janem Zahradníkem a Stanislavem Juránkem, poslanci Parlamentu ČR Františkem Bublanem, Josefem Smýkalem, starosty Třebíče a řady dalších měst, ředitelkou agentury ACR Alfa. Blankou Langerovou, ředitelem NÚLK Strážnice Janem Kristem, ředitelem Valašského muzea Vítězslavem Koukalem i ředitelem Národního informačního střediska pro kulturu Františkem Zborníkem. Náš stánek navštívili i představitelé Českého rozhlasu, Dětské tiskové agentury, Klubu českých turistů a další.

Dušan Macháček

Gajdoš Michal Marhold, na veletrhu v Brně
Hosté stánku FoS Regiontour Brno 07
Hosté stánku FoS 2 - Regiontour Brno 07
Hosté stánku FoS 3 - Regiontour Brno 07
Hosté stánku FoS 4 - Regiontour Brno 07
Hosté stánku FoS 5 - Regiontour Brno 07
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 13.01.2007 v 22:40 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA