PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

O Národním plesu s novináři ve Žďáru nad Sázavou

Tisková konference
Na Městském úřadu ve Zruči nad Sázavou se setkali v rámci tiskové konference novináři regionálních i celostátních médií s předsedou FoS ČR. Zdeněk Pšenica spolu s místostarostkou Dagmar Zvěřinovou informovali o přípravách na jubilejní 10. Národní krojový ples, který se bude konat v místním Domě kultury 3. února 2007.
Novináři se m.j. zajímali o to, zda i letos se zúčastní plesu některé známé osobnosti v krojích, zda budou vystupovat i dětské soubory, kolik se očekává krojovaných návštěvníků a účastníků, kde ještě lze koupit vstupenky a za kolik, jaký bude program zahraničních účastníků ve Žďáru, kdo bude ples moderovat, co je obsahem výstavy k 10 letům krojových plesů ve Staré radnici,......
Na některé otázky odpovídá dále publikovaná Tisková zpráva a na další odpověděli Z.Pšenica a tajemník FoS ČR Jiří Pokorný:
"... z důvěryhodných zdrojů víme, že dva hejtmani již mají připraveny jihočeský a horácký kroj, ředitel rozhlasu si nechal žehlit kroj karlovarský a členka vedení Sněmovny Parlamentu ČR si připravuje kroj z Vysočiny. Ale zahanbit se nechtějí nechat ani další pozvaní hosté. Očekáváme, že na plese bude přes 700 krojovaných účinkujících i návštěvníků.
Jubilejní ples bude moderovat trojice Romana Pacáková, Tomáš Gross a Petr Jančařík.
Zahraniční hosté budou z 10 zemí, mezi nimi i dva ministři kultury z ruských oblastí, prezident mezinárodní folklorní organisace IOF, delegace folkloristů z Venezuely a další. Mimo ples se seznámí s historií i současností Žďárska, budou přijati hejtmanem kraje Vysočina i na Městském úřadu ve Žďáru.
Na výstavě ve Staré radnici se mohou návštěvníci již v těchto dnech seznámit nejen s fotografiemi a plakáty ze všech dosavadních plesů, ale pořádající Muzeum Vysočiny Třebíč připravilo panely o folklorních regionech Horácka, ukázky všech horáckých krojů i o tradičních řemeslech na Vysočině.
Zpestřením výstavy jsou panenky v horáckých krojích autorek M. Žilové a E. Jurmanové z Nového Veselí. Výstava bude otevřena i pro návštěvníky plesu v sobotu až do večera ."

Dušan Macháček

Tisková zpráva pro tiskovou konferenci ve Žďáru nad Sázavou 23.1.2007
V sobotu 3.února 2007 se uskuteční v kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou jubilejní 10. Národní krojový ples Folklorního sdružení ČR. Na letošním plese, který začíná v 19:30 a bude probíhat ve všech prostorách Domu kultury, bude výrazněji prezentován folklor regionu Horácko, který bude zastupovat patnáct souborů. Očekává se na 700 krojovaných účastníků plesu...
Národní krojový ples
DALŠÍ INFORMACE: Národní krojový ples
Zveřejněno 24.01.2007 v 17:13 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA