PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

V Praze vrcholí přípravy 71. pošumavského věnečku

Reprezentační chodský ples - 71. pošumavský věneček
V těchto dnech v Praze vrcholí přípravy nejstarší folklorní akce svého druhu na území hlavního města - Pošumavského věnečku. Pořádající Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze vstoupí 71. pošumavským věnečkem do osmého desetiletí své existence. Tento reprezentační ples se uskuteční ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR opět v Národní domě v Praze na Smíchově. V sobotu 10. února bude akce zahájena v 19.00 hodin průvodem krojovaných účastníků a přinesením historického praporu Sdružení rodáků za doprovodu čestné stráže.
70.
V bohatém programu vystoupí v hlavním sále folklorní soubor Jiskra a dětský folklorní soubor Kytice s vlastní doprovodnou dudáckou muzikou. V okénku hostů se představí soubor Moták z Prahy. K tanci a poslechu bude hrát chodská dechová hudba Horalka, která kromě tradičních skladeb nově nastudovala pro tento večer řadu písniček ze Šumavy a Pošumaví. Ve vedlejším Arbesově sále bude hrát taneční orchestr Posádkové hudby Praha a jako host se zde představí dudácká muzika souboru Jiskra z Plzně.
Pro účastníky akce je připravena bohatá tombola čítající kolem 150 cen. Za lístek do tomboly v hodnotě 15 Kč lze vyhrát zahraniční zájezd od CK Campanatour, víkendový pobyt spojený s VIP účastí na významném folklorním festivalu, chodskou keramiku, pravé chodské koláče i další zajímavé a hodnotné ceny.
tombola
tombola
Vstupenky jsou ještě k dispozici v Národním domě na Smíchově a lze si je též rezervovat u pokladní Sdružení rodáků na tel: 728 756 680.

Václav Kupilík
kupilik@vlrz.cz

70.
70.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.01.2007 v 12:58 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA