PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Poděkování organizátorům a účastníkům X. NKP FoS ČR

Poděkování organizátorům a účastníkům X. Národního krojového plesu Folklorního sdružení ČR
Jubilejní X.Národní krojový ples byl velmi úspěšným završením první dekády plesů Folklorního sdružení ve Žďáru nad Sázavou. Jeho vynikající atmosféru, výborný program, prostředí si pochvalovali přímo na plese návštěvníci, účinkující, hosté z domova i ze zahraničí. A podobné hodnocení zaznělo i v publikovaných článcích v tisku i v rozhlasových zprávách.
Za úspěchem výborné jubilejní prezentace našeho folkloru stojí obrovská práce všech, kteří se podíleli na přípravě i realizaci programů, organizaci příprav i samotného průběhu 10.plesu, finanční, materiální i morální podpora řady partnerů, institucí, přímá spolupráce a konkrétní pomoc městských i krajských orgánů i jednotlivců. A samozřejmě výborná příprava a výkony všech účinkujících souborů i sólistů, muzik..
Jménem přípravného výboru X. Národního krojového plesu, Výboru FoS ČR bychom chtěli všem těmto upřímně poděkovat za jejich obětavou, výbornou práci, umělecké výkony, za materiální i morální podporu, novinářům za publicitu o plesu, návštěvníkům za dobrou náladu a přízeň.
Jmenovitě pak děkujeme za výbornou spolupráci představitelům a pracovníkům Krajského úřadu kraje Vysočina a zvláště hejtmanovi kraje Miloši Vystrčilovi, funkcionářům a pracovníkům Městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou, jmenovitě starostovi Jaromíru Brychtovi a místostarostce Dagmar Zvěřinové, patronům plesu I. místopředsedkyni Sněmovny PR ČR Miroslavě Němcové, generálnímu řediteli ČRo Václavu Kasíkovi, hlavnímu partnerovi Pojišťovně Allianz, jmenovitě předsedovi představenstva Miroslavu Taclovi, hejtmanovi Jihočeského kraje Janu Zahradníkovi, spolupořadatelům - Domu kultury ve Žďáru nad Sázavou, Hasičskému záchrannému sboru ČR, Muzeu Vysočiny Třebíč, Horáckému sdružení Vysočina, Partnerům plesu a mediálním partnerům plesu.
Zvláštní naše uznání patří autorům programu Miloslavu Brtníkovi a Miroslavu Ekartovi, který byl i režisérem programu a jejich spolupracovníkům.
Na složité a náročné přípravě a organizaci plesu se podílelo mnoho dalších spolupracovníků ze sekretariátu FoS ČR, Folklorních sdružení : JFoS, HORFOS, KK FoS ČR Brno, FOS Těšínského - Slezska a Opavského Slezska, pracovníci HZS ČR, pracovníci městských orgánů a institucí ve Žďáru nad Sázavou a všem ostatním.
Obzvláště bychom rádi poděkovali Radslavu Kinskému a jeho manželce, že pozvali a mile k návštěvě a přijali na svém zámku jako již každoročně zahraniční delegace - hosty našeho plesu.

předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica

ředitel plesu FoS ČR Ladislav Michálek

Národní krojový ples
Koláče chutnaly předsedovi FoS Zdeňku Pšenicovi i nestoru horáckého folkloru Mílovi Brtníkovi.
Velice děkujeme za Vaše fotografie z X. Národního krojového plesu 2007, které jste nám poskytli pro tyto stránky. /wernerova@fos.cz/
Muzejní spolek Velkobítešska
Závěr pásma "Horácko se představuje" na písničku "Čí je ta louka široká..."
Národní krojový ples
Milan Slavík, 60 let, přáno v rámci 10. NKP
Gaudeamus, folklorní soubor
muzika Gaudeamus na plese
Gaudeamus, folklorní soubor
Gaudeamus VŠE Praha - Spor Masopusta s Postem, Žďár 2007
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
VUS Ondráš na plese
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Pohled na kapely Božejov, VUS Ondráš a Gaudeamus
Muzejní spolek Velkobítešska
Foto S.Smutná NS Bítešan: Tanečníci horáckých souborů ovládli parket Národního krojového plesu - v popředí Bajdyš z Třebíče
Muzejní spolek Velkobítešska
NS Bítešan: vítání hostů
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
z pořadu
Národní krojový ples
X. NKP
Trnávka, soubor lidových písní a tanců
Soubor Trnávka na X. NKP

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Národní krojový ples
Zveřejněno 08.02.2007 v 23:29 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA