PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeské FoS pořádalo další seminář v rámci projektu Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení pořádalo další seminář v rámci projektu Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
V sobotu 10. února se uskutečnil v krajské kanceláři Jihočeského folklorního sdružení v Kovářově seminář na téma Spolupráce v oblasti lidové kultury, který proběhl v rámci probíhajícího projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko".

Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Úvodní slovo:
Lidové písně, tance, zvyky a kroje neodmyslitelně patří k našemu kulturnímu dědictví a proto je třeba pečovat o jejich uchování. Soubory Jihočeského folklorního sdružení udržují a rozvíjejí tradice svých národopisných oblastí na území celého Jihočeského kraje ( Blata, Doudlebsko, Prácheňsko, Kozácko, Pošumaví ). Tyto soubory mají ve svých řadách členy všech věkových kategorií, počínaje dětmi předškolního věku a konče seniory.
Uvedený projekt je zahájením spolupráce na poli folkloru mezi Jihočeským krajem a Dolním Rakouskem na institucionální úrovni. Jeho realizace by měla tuto spolupráci povznést na vysokou odbornou a věcnou úroveň. Hlavním všeobecným cílem projektu je založit funkční síť přeshraničních struktur lidových folklorních tradic, hudebních souborů a festivalů. Podpořit zájem o udržení a rozvoj těchto lidových tradic a založit profesionální strukturu organizační a koordinační složky Jihočeského folklorního sdružení, která by zajistila spoluorganizaci akcí a festivalů. Projekt nabízí vzájemnou výměnu jihočeských a rakouských souborů v rámci pořádání kulturních akcí na obou stranách hranice a vytváří síť společenských akcí.
Jihočeské folklorní sdružení
momentka ze semináře
Účastníci semináře:
Kateřina Holá, JFoS
Jan Hattan, soubor Libín
Alena Hattanová, soubor Libín
Mirka Dürnfelderová, soubor Doudleban
Pavla Škochová, Malý Kovářovan
Pavel Hroch, starosta obce Kovářov
Milan Škoch, JFoS
Seminář zahájil předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch, který přivítal přítomné v kanceláři sdružení a v shrnul dosavadní průběh projektu, jenž je nastaven na období let 2006 - 2007.
Účastníci semináře poté diskutovali, kromě dalších otázek, i přípravy účasti folklorních souborů z Rakouska na akcích pořádaných v Jihočeském kraji a také přípravy prezentace jihočeských souborů v Rakousku. Nemalá pozornost byla věnována i prezentační oblasti projektu, kterou se Jihočeské folklorní sdružení snaží co nejširší veřejnosti ukázat bohatost a krásu lidové kultury.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
Jihočeské folklorní sdružení
Kovářov 3. 398 55
Tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.jfos.cz

Jihočeské folklorní sdružení
momentka ze semináře

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.02.2007 v 11:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA