PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Přípravy na masopust a řemeslení v Kovářově

Tisková zpráva...
Dětské folklorní soubory Kovářovánek a Malý Kovářovan se připravují na Dětskou masopustní koledu, kterou budou provádět v obci Kovářov 15. února 2007.
Chtějí tak založit novou tradici a upozornit veřejnost na starý lidový obyčej masopustních obchůzek, které neodmyslitelně patřili k tomuto období. Masopustní koledy obvykle provozovali dospělí, ale v Kovářově si řekli, že nebude na škodu, aby se do maškar zapojily i děti.
Proto se v úterý 13. února sešli členové souboru Malý Kovářovan, aby se na nadcházející koledu řádně připravili. Probíhalo zkoušení masek a dolaďování kostýmů medvěda, medvědáře, šašků, turka a dalších, se kterými děti budou obchůzku provozovat. Plánovala se návštěva pana řídícího na zdejší škole, mateřské školky, místní pekárny a samozřejmě i návštěva pana starosty, u kterého bude průvod žádat o povolení k provozování masopustní koledy.
Děti se věnovaly i řemeslení, přípravě masopustních ozdob, které využijí při maškarním reji, jenž je naplánován také na 15. února a bude následovat po masopustní obchůzce. Maškarní rej proběhne již tradičně v tělocvičně Základní školy a kromě řádění masek bude připravena tombola a různé zajímavé soutěže.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
momentky z příprav na masopust a řemeslení
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Kovářovánek, dětský foklorní soubor

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.02.2007 v 20:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA