PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Hanácké bál v Kostelci na Hané

Prostějovský deník - 12.2.2007
KOSTELEC NA HANÉ - Polonézou Všeci sósedi zahájili členové hanáckého folklorního souboru Kosíř tradiční jedenatřicátý Hanácký bál. Přehlídku lidových krojů, písní a tanců sledovaly v kulturním domě v Kostelci na Hané tři stovky místních rodáků i lidé z okolních vesnic. Kostelecký folklorní soubor Velký Kosíř představil nové pásmo s názvem Trnky, které mělo u diváků obrovský úspěch. Svůj program předvedl i soubor Hanácká beseda z Kojetína. äHanácké bál je pro všechny rodáky jednou z největších společenských akcí v roce. Ženy, muži i děti se pěkně ustrojí do krojů, zazpívají si a zatancují. Lidový kroj ale není jedinou propustkou na náš bál. Tou je dobrá nálada a úsměv na rtech,ô řekl jeden z hlavních organizátorů Bohumil Dostál.
ples
Hanácký bál připravovali organizátoři několik týdnů. äLetos jsme pro jistotu napekli sto šedesát hanáckých vdolků. Zaprášilo se po nich za necelé dvě hodiny,ô konstatoval Dostál. Úderem půlnoci se pak radovali výherci tomboly. Někteří si domů odnesli zájezd pro dvě osoby do Řecka, jiní žehličku, nebo dokonce prasečí hlavu. äNa Hanáckém bále jsme byli s manželem poprvé. Na plesy moc nechodíme, ale přemluvili nás rodinní známí. Vůbec toho nelituji. Byl to pro nás oba obrovský zážitek. Nejvíc se mi líbilo vystoupení folklorních souborů, podobné představení nikde v televizi neuvidíte. Už se těším, až s manželem vyrazíme příští rok,ô přiznala Šárka Nováčková z Prostějova.

Kateřina Slouková

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.02.2007 v 22:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA