PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Březen v obcích Regionu Podluží

pozvánky
Týnec
Místní organizace Českého zahrádkářského svazu Týnec pořádá v sobotu 3. března 2007 na kulturním domě v Týnci košt vína. Začátek je ve 13 hodin. Srdečně zvou týnečtí vinaři.
Lanžhot
Vinařská komise MO ČSZ Lanžhot Vás srdečně zve na tradiční Košt vína v sobotu 10.3. 2007 od 14:00 hodin v sále restaurace Podlužan. K poslechu zahraje CM Jožky Severina. Bodování proběhne v neděli 4.3.2007 od 10:00 hodin v sále společenského domu v Lanžhotě.
Moravský Žižkov
Dne 17.3. 2007 se na kulturním domě v obci Moravský Žižkov uskuteční Tradiční košt vína.
Hrušky
31. března 2007 - Přehlídka vín a sýrů
tel: 603 392 343
ZO ČZS a Obecní úřad Hrušky zvou v sobotu 31. 3. 2007 od 10:00 - 22:00 do tělocvičny místní ZŠ všechny milovníky dobrého vína na každoroční ochutnávku místních i přespolních vín.
Letos již pošesté bude výstava koncipována jako přehlídka vín (vína nejsou bodována) a bude spojena s ochutnávkou českých i zahraničních sýrů. Na základě kladného ohlasu budou mít návštěvníci možnost opět hlasovat pro vinaře s nejlepší kolekcí prezentovaných vín a navíc budou mít možnost, pokud budou vylosování, získat dárkové balíčky hrušeckých vín.
I letos doufáme, že se potvrdí narůstající trend počtu účastníků přehlídky z nejbližšího okolí i celé republiky.

Josefov
31. března 2007 - Výstava vín
tel: 518 373 115
Sdružení vinařů v Josefově Vás srdečně zve na Výstavu vín místních vinařů a přátel dobrého vína z širokého okolí, která se uskuteční v sobotu 31.3.2007 od 13:00 hodin v sále OÚ v Josefově. K poslechu hraje cimbálová muzika "Grajcar".
Dolní Bojanovice
Obec Dolní Bojanovice, ZUŠ Dolní Bojanovice ve spolupráci s mediálním partnerem Českým rozhlasem 3 - Vltava Vás zvou na Slavnostní koncert, který se koná v sále Obecního domu v D. Bojanovicích dne 11.3.2007 v 17:00 hodin. Účinkují Svatováclavský sbor a orchestr, s dirigentkou Lucií Škrhákovou. Uslyšíte díla autorů J. I. Linek, J.K. Tolar, P. Staněk, V. Kafka.
Závěrečný koncert, který se koná dne 18.3.2007 od 17:00 hodin Vám v sále ZUŠ v D. Bojanovicích zahraje KROMMER TRIO (Lubomír Čermák - housle, Martin Švajda - violoncello, Pavel Kratochvíl - klavír) díla autorů Fr. V. Krommera, B. Martinů, E. Lalo.
Letošní jubilejní 10. ročník Jarního hudebního festivalu v Dolních Bojanovicích bude mít oproti minulým ročníkům malou změnu. Na koncertním pódiu vystoupí vedle profesionálních umělců i hudební amatéři a také mládež, která se začíná teprve seznamovat s hudebním světem.Už na zahajovacím koncertě (25.2.2007) se představí bývalí vítězové brněnské mezinárodní mozartovské soutěže AMADEUS pro mladé klavíristy do 11 let. Osm mladých umělců z Rakouska, Slovenska a České republiky vystoupí v sále místní ZUŠ, která letos slaví 15.výročí svého trvání. Na slavnostním koncertě (11.3.2007) v Obecním domě vystoupí místní Svatováclavský sbor a orchestr s dirigentkou L. Škrhákovou. Na programu jsou skladby J. I. Linka, J. K. Tolara, V. Kafky a P. Staňka. V neděli 18. března festival uzavírá Krommer trio ve složení: housle - L. Čermák, violoncello- M. Švajda a klavír- P. Kratochvíl.
V jejich provedení zazní díla F. K. Krommera, B. Martinů a E. Lalo.
III. regionální kolo celostátní přehlídky dětských folklorních souborů
Dne 15. dubna 2007 se ve Starém Poddvorově se uskuteční III. regionální kolo celostátní přehlídky dětských folklorních souborů národopisné oblasti Podluží. Přehlídka se koná pod záštitou FOS ČR, organizátor je svazek obcí Region Podluží.
Loňský ročník byl nepostupový, sloužil především k presentaci souborů, které působí na území svazku obcí Regionu Podluží. Soutěží se ve dvoukolovém intervalu, proto je letošní ročník přehlídky DPF vlastně druhé soutěžní kolo. Soubory se ještě stále mohou do soutěže přihlásit u pořadatelů.

Martina Kaufová
Asistentka manažera Regionu Podluží
777328062
kaufova@podluzi.cz
www.podluzi.org

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Region PODLUŽÍ
Zveřejněno 28.02.2007 v 22:17 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA