PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jan Haluza mezi oceněnými osobnostmi Zlínského kraje roku 2006

Ve středu 21. března 2007 se uskutečnil ve zlínském divadle slavnostní večer, jehož součástí bylo vyhlášení výsledků ankety Osobnost roku 2006 ve Zlínském kraji.
Do ankety, kterou vyhlásil krajský úřad, bylo krajskými zastupiteli, novináři i širokou veřejností nominováno 18 osobností, které hodnotilo a konečné pořadí stanovilo taktéž 18 hodnotitelů. Deset nejúspěšnějších osobností pak bylo vyhlášeno právě na zmíněném večeru.
Mezi nejúspěšnějšími deseti osobnostmi jsme s radostí uvítali nejen jméno známé a oblíbené zpěvačky Jarmily Šulákové (získala 5. místo) a uherskobrodského primáše Lubomíra Málka (8. místo), ale také světoznámého cestovatele Miroslava Zikmunda (3. místo) nebo divadelního režiséra Jana Antonína Pitínského (6. místo).
Nejvíce nás však potěšilo 9. místo, které získal JUDr. Jan Haluza za rozvíjení folkloru a pomoc při pořádání dětského folklorního festivalu v Luhačovicích, i skutečnost, že oceněný J. Haluza dovedl při převzetí této pocty vtipně a neotřele zavzpomínat na svého svěřence Emila Zátopka, jemuž byl prvním a jediným trenérem!
Lúčka, slovácký soubor
Celý slavnostní večer, na němž všem hostům k příjemné pohodě zpíval Ladislav Kendrl se svým Jazz Bandem, byl zakončen velkolepým rautem poté, co diváci dlouhým potleskem ocenili zásluhy Osobnosti roku 2006 Zlínského kraja, jíž se stal rektor Univerzity T. Bati ve Zlíně prof. ing. Petr Sáha.
Janíčkovi Haluzovi srdečně k získanému ocenění blahopřejeme

Text a foto: © František Synek
tel. 604 384 410

Lúčka, slovácký soubor
Jan Haluza
Lúčka, slovácký soubor
Lúčka, slovácký soubor

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

19.08.2008 v 20:54Dagmar Hilarová

Nevím, co se týče rozvíjení folkloru, ale nedávno jsem četla o panu Haluzovi článek v Reflexu, který mě moc potěšil. Tak si myslím, že by mohl být stejně tak dobře oceněn třeba za příklad dobrého křesťana - to je pro mě osobně ještě hodnotnější než celý moravský folklor dohromady - i když ten mám taky ráda.


DALŠÍ INFORMACE: HALUZOVÁ Věra
Zveřejněno 26.03.2007 v 22:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA