Setkání s představiteli krajanských sdružení
Z iniciativy senátorky Parlamentu ČR dr. Jiřiny Rippelové se v její senátní kanceláři na náměstí v Klatovech uskutečnilo poslední březnovou sobotu za účasti novinářů setkání představitelů regionálních krajanských spolků, působících dlouhá desetiletí v Praze.
Z iniciativy senátorky Parlamentu ČR dr. Jiřiny Rippelové se v její senátní kanceláři na náměstí v Klatovech uskutečnilo poslední březnovou sobotu za účasti novinářů setkání představitelů regionálních krajanských spolků, působících dlouhá desetiletí v Praze. Zástupci Klatovanů, Sušičanů a Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze se vzájemně informovali o své činnosti a o možnostech spolupráce. Do pracovní a přitom velmi přátelské besedy se také zapojila klatovská místostarostka Mgr. Věra Tomaierová.
Senátorka Rippelová ocenila úsilí představitelů krajanských spolků o udržení a rozvíjení národopisných a folklorních tradic celé oblasti v našem hlavním městě. Projevila vůli podílet se na koordinaci krajanské činnosti a snahu těmto neziskovým dobrovolným sdružením pomáhat. Iniciovala setkání členů všech tří krajanských spolků na období října v pražském Mánesu, kde se pravidelně na svých členských schůzích setkávají členové Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví. Takové setkání by bylo svým způsobem ojedinělou událostí a uskutečnilo by se poprvé v bezmála staleté historii těchto krajanských subjektů. Rýsují i další společné projekty.
Účastníci setkání se po skončení přátelské besedy přesunuli do muzea v Železné Rudě na vernisáž výstavy obrazů (krajina Šumavy) výtvarníka Zdeňka Papeše.
Václav Kupilík
Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 04.04.2007 v 06:22 hodin