PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeský zpěváček 2007 má již své vítěze

Tisková zpráva
Jihočeský zpěváček 2007
Jihočeský zpěváček 2007
pod záštitou
Karolíny Bubleové Berkové, sólistky opery Národního divadla v Praze
Františka Štangla, člena Rady Jihočeského kraje
V sobotu 31. března se uskutečnila tradičně v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí jihočeská regionální soutěž dětských zpěváků lidových písní Jihočeský zpěváček 2007.
Soutěž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR, vyhlašovatelem celostátní soutěže Zpěváček, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Jihočeským folklorním souborem Kovářovan, Hotelem Zvíkov a Jihočeským krajem.
Generálním partnerem Jihočeského folklorního sdružení je Jaderná elektrárna Temelín
Jihočeské folklorní sdružení
Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Do Hotelu Zvíkov si opět po roce přijeli porovnat své pěvecké dovednosti děti z členských souborů Jihočeského folklorního sdružení. V programu bylo plánováno vystoupení sedmnácti soutěžících, ale pro nemoc se někteří zpěváčci omluvili. V soutěži se tedy představilo čtrnáct zpěváčků, kteří zazpívali dvě písničky, z nichž jedna byla s hudebním doprovodem a druhá bez doprovodu. Děti tradičně hodnotila odborná porota delegovaná Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici ve složení Zdeněk Bláha, Věra Bláhová a Anděla Maršálková.
Soutěže Jihočeský zpěváček 2007 se zúčastnili i hosté, šéfredaktor časopisu Folklor Oldřich Koudelka s manželkou, předseda Spolku pro obnovu venkova Jihočeského kraje Jan Malík s manželkou, manažerka Impulzního přeshraničního centra Sdružení Růže Hermína Mocová a ředitel Hotelu Zvíkov Jindřich Žydek.
Akce Jihočeský zpěváček je součástí projektu JFoS s názvem "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko" a tak pořadatelé uvítali na soutěži i hosta z Rakouska, folklorní taneční soubor Landjugend Jahrings.
Po příjezdu účastníků následovalo uvítání všech přítomných předsedou Jihočeského folklorního sdružení Milanem Škochem a zdravici přednesla i vedoucí rakouského souboru Erika Helmreich. Poté následoval oběd, zkoušky soutěžících, při kterých děti pilovaly svoje připravené písničky. Rakouský soubor v tomto čase absolvoval prohlídku Hradu Zvíkov, kde se členové souboru dozvěděli něco z bohaté historie tohoto královského hradu a samozřejmě navštívili i soutok řek Vltavy s řekou Otavou. Při zpáteční cestě organizátoři zajistili hostům z Rakouska i ochutnávku místního piva Zlatá labuť v Pivovarském dvoře Zvíkov.
Jihočeské folklorní sdružení
Krátce po čtrnácté hodině byla zahájena vlastní soutěž Jihočeský zpěváček 2007, do které popřáli zpěváčkům mnoho úspěchů vzácní hosté, Jan Malík a Oldřich Koudelka. Pavla Škochová, moderátorka soutěže, poté zvala na jeviště jednotlivé vystupující a ti publiku i porotě zpívali připravené jihočeské písničky. Všichni hodnotitelé pozorně sledovali jednotlivé dětské pěvecké výkony a jako obvykle měli nelehkou úlohu, vybrat ty nejlepší, kteří budou reprezentovat Jihočeský kraj na celostátní soutěži Zpěváček 2007 ve Velkých Losinách 11. - 13. května letošního roku.
První místo porota udělila Lukáši Přibovi ze souboru Písečan, druhou příčku obsadila Vladimíra Berná ze souboru Jitřenka a o třetí místo se podělili Ondřej Švejda z Blaťáckého souboru a Jana Kolářová ze souboru Kovářovánek. Vítězové soutěže obdrželi diplomy, ostatní zpěváčci pamětní listy, všichni pak keramické zvonečky a další drobné upomínky od pořadatelů soutěže.
Jihočeské folklorní sdružení
Lukáš Přib, zlatý zpěváček
Jihočeské folklorní sdružení
Vladimíra Berná, stříbrný zpěváček
Jihočeské folklorní sdružení
Jana Kolářová, bronzový zpěváček
Jihočeské folklorní sdružení
Ondřej Švejda, bronzový zpěváček
Pro účastníky a hosty soutěže bylo po předání ocenění zpěváčků také připraveno vystoupení folklorního tanečního souboru Landjugend Jahrings, který se představil s tanci a písněmi své oblasti. Od diváků i zpěváčků sklidili členové souboru vřelý potlesk a při závěrečném nástupu si se soutěžícími také zanotovali závěrečnou písničku "Kdyby byl Bavorov". Milan Škoch a Erika Helmreich si předali vzájemně upomínky a všichni hosté z Rakouska dostali také na památku keramické zvonečky. Po skončení programu se vedoucí souborů sešli na semináři s odbornou porotou a prodiskutovali jednotlivé výkony svých svěřenců. Následovala večeře, po které se všichni rozjeli do svých domovů.
Jihočeské folklorní sdružení
závěrečná píseň
Chtěl bych velice poděkovat všem organizacím a institucím za spolupráci při pořádání soutěže, Karolíně Bubleové Berkové a Františku Štanglovi za převzetí záštity, Hotelu Zvíkov za poskytnutí prostor a všem pomocníkům i organizátorům za jejich práci při zajištění celého dne. Děkuji i našemu hostu z Rakouska, folklornímu tanečnímu souboru Landjugend Jahrings za ukázku jejich lidového umění a návštěvu našeho kraje.
Jihočeské folklorní sdružení
Rakouský soubor, potlestk
Největší poděkování si ale samozřejmě zaslouží všechny soutěžící děti, které svými výkony vzorně reprezentovaly folklorní soubory, jenž je do soutěže vyslaly. V neposlední řadě děkuji všem vedoucím a rodičům za přípravu zpěváčků a samozřejmě divákům za skvělou atmosféru.
Vítězům přeji mnoho úspěchů a věřím, že budou jižní Čechy dobře reprezentovat na celostátní soutěži ve Velkých Losinách.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Jihočeské folklorní sdružení
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
www.jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062

Jihočeské folklorní sdružení
zpěváčci v kole

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.04.2007 v 06:43 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA