PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Porada ředitelů festivalů FoS ČR

V Praze se dnes uskutečnila porada ředitelů folklorních festivalů, které pořádá FoS ČR nebo se na jejich organizaci podílí. Letos jich bude padesát.. Přítomni byli i představitelé některých ministerstev, partnerských organizací a institucí FoS ČR, regionálních folklorních sdružení.
V úvodu jednání vystoupili představitelé mediálních partnerů sdružení - generální ředitel ČRo Václav Kasík, Martin Holík, ředitel Rádia Proglas, Slávek Hrzal, ředitel Dětské tiskové agentury, kteří informovali že i letos budou ve svých programech festivalům velkou pozornost. ČRo například ve svém novém večerním a nočním regionálním vysílání značně rozšířil pořady věnované folkloru a lidovému umění. Rádio Proglas vysílá týdně sedm hodin pořadů a relací věnovaných folkloru a rozšiřuje se i vysílání TV stanice NOE. Dětská tisková agentura bude i letos věnovat pozornost především festivalům dětských souborů s tím, že o nich budou informovat redaktoři z řad dětí. Helena Kordačová, tisková mluvčí společnosti Mediatel, přislíbila rozšíření informací o festivalech zejména v internetové podobě Zlatých stránek. Představitelé Českého klubu turistů Jan Stráský a Jan Havelka ocenili spolupráci s FoS ČR při loňském Evropském setkání turistů v Českých Budějovicích a připomenuli letošní společné akce v rámci některých festivalů a akcích ke 120 výročí klubu českých turistů v roce 2008.
Značnou pozornost věnovali účastníci setkání vystoupením představitelů ministerstev, kteří informovali o možnostech využití prostředků poskytovaných prostřednictvím Fondů Evropské unie pro rozvoj cestovního ruchu, ekoturistiky, rozvoje regionů, lidové kultury, folkloru... Za Ministerstvo pro místní rozvoj to byla ředitelka odboru cestovního ruchu Blažena Křížová, za Ministerstvo zemědělství Jan Junek a za odbor národnostní a regionální kultury Ministerstva kultury vystoupila Iva Vozková. Podrobnější informace o této důležité problematice budou postupně zveřejněny na našich stránkách www.fos.cz.
Ředitel Multimediálních projektů Rostislav Hlosta. seznámil účastníky porady s novými možnostmi při natáčení videopořadů a dokumentů z jednotlivých folklorních festivalů, kdy v loňském roce byly realizovány na 20 festivalech. Podrobnější informace rovněž budeme publikovat na webu Folklorního sdružení.
Tajemník sdružení Jiří Pokorný prezentoval projekt propagace jednotlivých festivalů i festivalových měst a obcí na internetových stránkách FoS ČR s tím, že na základě podkladů organizátorů zde budou zveřejněny informace nejen o samotných festivalech, ale i turistických, historických zajímavostech, možnostech rekreace, ubytování, atd..
Jiří Sloupenský ředitel tiskárny v Lanškrouně, která tiskne většinu materiálů pro jednotlivé festivaly připomenul organizátorům aby při přípravě podkladů věnovali větší pozornost přípravě a kvalitě podkladů pro loga, fotografie, dodržování harmonogramů.
První místopředseda FoSu Ladislav Michálek seznámil přítomné s účastí zahraničních souborů na letošních akcích, s organizací t. zv. půlkoleček, koleček. Podrobné informace poskytne všem osobně, telefonicky nebo e-maily kordinátorka zahraničních vztahů sdružení Jarmila Zorbičová.
V závěru předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica poděkoval všem organizátorům festivalů za jejich velkou, obětavou práci v loňském roce a hovořil o novelizovaných směrnicích festivalové spolupráce a některých důležitých organizačních i finančních problémech v souvislosti s přípravou letošní festivalové sezóny. (Jde např. o spolupráci s OSA, pojištění, propagace festivalů prostřednictvím nového Infocentra FoSu v Praze, vyúčtování akcí, atd..

Dušan Macháček

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 20.04.2007 v 19:49 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA