PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu začne již za měsíc

Začátek plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanálu se blíží. Otevírá se Slavností Schwarzenberského plavebního kanálu v sobotu 19. května 2007 na Jeleních Vrších. Co se chystá?
Nedaleko nad Novou Pecí, v místě odbočení Želnavského smyku ze Schwarzenberského plavebního kanálu, stojí moderní skulptura Strážce - Wächter z dílny mladého prachatického sochaře Davida Svobody. Jejím majitelem je rakouský spolek SUNNSEITN, který ji pronajmul obci Nová Pec za roční nájemné, věřte - nevěřte, jeden parohový knoflík. Ten by měla podle smlouvy předat starostka obce zástupci SUNNSEITN Gotthard Wagnerovi, malá slavnost začne v přírodním amfiteátru na Jeleních Vrších.
Libín - S, folklorní sdružení
Poté by se mělo roztančit pódium přírodního amfiteátru na Jeleních Vrších při folklorním setkání. Z Dolních Rakous přijede Volkstanzgruppe D´Haselbacher ze Schwarzenau, z hornorakouského Kremsmünsteru Rudolf Lughofer, dudák, který přivezl české dudy do Horních Rakous, hrát budou i Urfahrener Aufgeiger z Horních Rakous, z Prachatic přijede folklorní soubor Libín-S, zazpívají Perslereuter Sänger z Bavorska, určitě i další přátelé milující folklor.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín-S Prachatice
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Volkstanzgruppe D´Haselbacher
Libín - S, folklorní sdružení
Rudi Lughofer
Libín - S, folklorní sdružení
Jen o několik set metrů dál, u horního portálu plavebního tunelu, budou vyprávět Helena Svobodová z Prachatic a Helmut Wittmann z hornorakouské Solné komory pohádky z obou stran Šumavy. Kdyby náhodou počasí nepřálo počasí, pohádky zazní v hospůdce na Jeleních Vrších (vždyť právě tam končí jedna z pohádek, nechci vyzrazovat víc, ale snad počasí bude pěkné). Pohádky pravděpodobně zazní i po plavení ve stodole domu č.p. 13 (EXPO KANÁL).
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Na Jeleních Vrších nebude znít jen folklorní muzika. Jazz bude možné slyšet přímo z kanálu. Program Jazz v kanálu připravuje jeden z rakouských partnerů projektu - spolek SUNNSEITN. Gotthard Wagner má často úplně bláznivé nápady, jedním z nich je Jazz v kanálu. Jazz bude znít poprvé před druhou hodinou na okraji lesa, v místě ukázky plavení dříví. Během dne však se bude jazzovat ještě u kostela v Zadní Zvonkové a potom i v rakouském Sonnenwaldu, vždy těsně u plavebního kanálu.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Ve dvě hodiny odpoledne začne další z vrcholů programu - ukázka plavení dříví:
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Během dne se určitě setkáte s lidovými řemesly:
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Nositelem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice. Spoluorganizátorem projektu je Rakouské kulturní fórum v Praze. Partnery projektu jsou Tourismusverband Böhmerwald, SUNNSEITN, Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Dispoziční fond, Jihočeského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, s.p. Lesy České republiky. Folklorní sdružení Libín-S Prachatice má řadu dalších partnerů a sponzorů. Kontakty najdete na www.schw-kan.com.

Ing. Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)


Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA