PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Pátek na Tuchlovické pouti

14. ročník Středočeského folklorního festivalu - Tuchlovická pouť
14. ročník Středočeského folklorního festivalu - Tuchlovická pouť - zahájil ženský komorní sbor Bella Musica z Českých Budějovic již v pátek v Tuchlovickém kostele sv. Havla.
"Domácí" soubor Čtyřlístek pak ve večerním pořadu Vítejte u nás, představil v Novém Strašecí soubory Turnička ze slovenské Liptovské Tepličky, Lipta z valašského Liptálu a pěvecký sbor Bella Musica.
Ředitel festivalu Bohuslav Chochola přivítal v naplněném sále Kulturního zařízení poslankyni Sněmovny Parlamentu ČR Annu Čurdovou, ředitelku odboru ministerstva kultury ČR Zuzanu Malcovou, předsedu FoS ČR Zdeňka Pšenicu a další hosty.
Páteční pořad zahájil soubor Čtyřlístek z Nového Strašecí tradičními tanci a písněmi ze Středních Čech, sympatický českobudějovický ženský sbor Bella Musica pod vedením Jaroslavy Koulové zazpíval sérii stylizovaných lidových písní převážně z Jižních Čech. Velký ohlas mělo vystoupení dětí a mladých členů souborů z Podtatranské vesničky Liptovská Teplička, kteří s elánem předvedli dětské hry, tance a písně liptovsko goralského folkloru.
Poté se diváci přenesli na Valašsko prostřednictvím souboru LIPTA z Liptálu. Sympatické byly tance v podání tanečních seniorských párů a zejména mladých ogarů a děvčic, kteří předvedli své pěvecké i taneční umění za doprovodu cimbálové muziky.
Vyvrcholením večera, který nazval průvodce Bohouš Chochola předehrou celé Tuchlovické pouti, byla premiéra nového, koncipovaného pásma souboru Čtyřlístek - O svatém Jánu, jehož autory jsou členky souboru Zuzana Stránská a Tereza Mikovcová.

Dušan Macháček

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.05.2007 v 14:56 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA