PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan na oslavě výročí v Ratajích

Tisková zpráva...
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vystoupil v sobotu 5. května v obci Rataje na Táborsku u příležitosti vzpomínkové akce, uctění památky místního rodáka, archeologa, pedagoga a spisovatele Jana Karla Hraše.
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vystoupil v sobotu 5. května v obci Rataje na Táborsku u příležitosti vzpomínkové akce, uctění památky místního rodáka, archeologa, pedagoga a spisovatele Jana Karla Hraše. V místním kulturním domě se členové Kovářovanu představili s třičtvrtě hodinovým pořadem složeným z písní a tanců své národopisné oblasti Kozácka. V úvodu předvedli program nazvaný "Proč bychom veselí nebyli", dále pěvecké vystoupení doplněné chorovodovými tanci a závěr patřil programu "Dokolečka, chaso". Diváci mohli obdivovat nejen krásné kozácké kroje, ale shlédli řadu tanců, například Kalamajku, Minet, jihočeská kolečka a variace obkročáků.
momentky z Ratají
momentky z Ratají
tanečníci
tanečníci
závěr vystoupení
závěr vystoupení
Po vystoupení čekalo na účinkující společné posezení s občerstvením, kde nechyběl džbánek dobrého piva. Před odjezdem si ještě všichni prohlédli některé staré selské usedlosti v Ratajích a poté se již s veselou vydali na zpáteční cestu domů.
u stavení
u stavení

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.05.2007 v 19:09 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA