PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zpěváček na vlnách Českého rozhlasu

Zpěváčci na 3 stanicích Českého rozhlasu
Pustíte si rádio a ono se vám ozve: Konopja, konopja ... Tentokrát nejde o boj za legalizaci marihuany, ale upoutávku na XIII. ročník Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní ZPĚVÁČEK - VELKÉ LOSINY 2007, ve které zaznívá hlas vítězky loňského ročníku soutěže Petry Hrubošové. V těchto dnech je totiž na 3 stanicích Českého rozhlasu vysílán spot k připravované soutěži.
Český rozhlas je již po několik let jedním z hlavních partnerů Zpěváčka. Je partnerem velice významným a vůbec ne jen formálním. Posuďte sami.
Na propagaci soutěže, folkloru a také Folklorního sdružení České republiky byl zaměřen velice populární pořad "Tobogan", který byl odvysílán v sobotu 28. dubna v 11:05 hodin na Českém rozhlase 2 - Praha. Že jste si jej nestihli poslechnout? Nevadí.
Český rozhlas Ostrava již téměř od počátku soutěže celou soutěž ozvučuje a zaznamenává. Záznamy jsou pak využívány ve vysílání a čas od času vydávány na CD ve spolupráci s Radioservisem, což je opět dceřiná společnost Českého rozhlasu.
Vloni se Českému rozhlasu podařilo obnovit legendární BROLN. Přestože jde o profesionální těleso, bude v letošním roce poprvé přímo ve Velkých Losinách doprovázet více než polovinu zpěváčků.
S propagací Zpěváčka se můžete setkat také na dalších internetových stránkách Českého rozhlasu. Stačí, když si zadáte adresu www.rozhlas.cz/folklor, na které můžete poslouchat také lidovou muziku.
S propagací Zpěváčka se v těchto dnech určitě setkáte také v pořadu "Putování za folklorem" ve vysílání Českého rozhlasu 2 - Praha. A pokud chcete znát vítěze a nemáte možnost do Velkých Losin přijet, pusťte si v neděli 13. května v 18 hodin zprávy Českého rozhlasu 2, kde bude zařazena také informace o Zlatém zpěváčkovi roku 2007.
Řeknete si asi: Folklorní sdružení musí být určitě bohatá organizace, když si může dovolit takto širokou propagaci v rozhlase. Kolik takové partnerství stojí? Prozradím vám sladké tajemství: vůbec nic. Celou tuto práci pro zpěváčky a pro folklor dělá Český rozhlas zdarma.
A tak aspoň smekám klobouk a volám do éteru: Haló, Český rozhlase, slyšíš nás? Děkujeme Ti.

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 08.05.2007 v 17:10 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA