PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XII. jihočeský folklorní festival Kovářov 2007

předpremiéra programu pro prezidenta ČR Václava Klause
Pořadatelé XII. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2007, který se uskuteční 25. - 28. května pozvali na tuto významnou akci Jihočeského kraje prezidenta České republiky Václava Klause, který přislíbil svou účast. Protože ale na festivalové dny připadlo setkání prezidentů osmnácti zemí v Brně, návštěva Václava Klause se tak uskutečnila o týden dříve.
V pátek 18. května před kovářovskou radnicí přivítal prezidenta starosta obce Pavel Hroch a následně chlebem a solí tanečnice z Jihočeského folklorního souboru Kovářovan.
Jihočeský folklorní festival
Uvítání
Kovářovské folklorní soubory se podílely na celém programu pro hlavu státu a představily se s předpremiérou svých festivalových pořadů. Na krásné kovářovské návsi se odpoledne odehrávalo na jevišti vystoupení dětského folklorního souboru Kovářovánek a dospělého souboru Kovářovan. Jako host se představila i netradiční kapela Duha.
Jihočeský folklorní festival
Kovářovánek
Jihočeský folklorní festival
Prezident s Kovářovanem
Jihočeský folklorní festival
Prezident v hledišti
Prezident republiky v úvodu své návštěvy shlédl vystoupení Kovářovanu a po proslovu starosty obdržel od děvčat z Kovářovánku krásnou kytici.
Jihočeský folklorní festival
předání kytice
Pan prezident na festivalovém jevišti ocenil vřelé uvítání a pohovořil kromě dalšího o vztahu k Jihočeskému kraji a znalosti Kovářova, Vesnice roku 2004 i o Jihočeském folklorním festivalu. Při dotazech z publika se vyjádřil i k udržování lidových tradic a sdělil, že v archivu Československého rozhlasu budou určitě i lidové písničky jím nazpívané někdy v padesátých letech, kdy zhruba šest let působil v dětském pěveckém sboru Bohumila Kulínského.
Jihočeský folklorní festival
Rozhovor s občany
Po ukončení dotazů se Václav Klaus podepsal do pamětní knihy a v obložení publika se vyfotografoval se členy Kovářovanu. Na jevišti následoval další program a prezident poté ještě prošel kovářovskou náves, navštívil místní kostel Všech svatých, pekárnu i základní školu.
Celý připravený program se vydařil, počasí vystupujícím i divákům přálo a tak věříme, že i příští víkend bude ve znamení pěkných dnů. V pátek 25. května začíná XII. jihočeský folklorní festival Kovářov 2007 dětským dnem.

manželé Milan a Pavla Škochovi
ředitelé festivalu
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 19.05.2007 v 23:10 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA