PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Poděkování ředitele hudebního festivalu účastníkům 8. hudebního festivalu Setkání cimbálových muzik Valašského království

Poděkování ředitele hudebního festivalu účastníkům 8. hudebního festivalu "Setkání cimbálových muzik Valašského království", který se konal 18. a 19. května 2007 ve Frenštátě pod Radhoštěm.
8. hudební festival byl mimořádný v historii konání těchto festivalů řadou důležitých doprovodných událostí.
Ve čtvrtek 17. května 2007 byly oceněné práce žáků škol věcnými cenami na vernisáži výstavy "O nejlepší žákovskou práci". Těmto dětem je třeba poděkovat za stále kvalitnější rostoucí úroveň. V pátek 18. května 2007 vystoupilo na náměstí 17 dětských kolektivů, kde význam pravidelné práce vedoucích muzik s dětmi vyzdvihl přítomný poslanec PS P České republiky pan Ladislav Šincl, který přijal záštitu nad setkáním těchto dětských muzik. Za záslužnou a pravidelnou práci vedoucích muzik, která právě vrcholila pátečním vystoupením, patří poděkování s přáním dalších úspěchů v práci s dětmi. Večer proběhl odborný seminář pro tyto dětské muziky, který vedli hudební redaktor Českého rozhlasu v Ostravě Jan Rokyta a emeritní ředitel Valašského muzea v přírodě z Rožnova p.R. Jaroslav Štika, Seminář byl velkým přínosem pro práci těchto muzik a byl vysoko oceněn všemi přítomnými.
Hlavní pořad v sobotu 19. května 2007 zahájil ředitel hudebního festivalu Radomír Golas. V historii našich hudebních festivalů byl tento festival výjimečný přítomností premiéra České vlády Mirka Topolánka, který nad naším hudebním festivalem přijal záštitu. Nejen že se na zahájení sobotního programu představil ve valašském kroji, ale dokonce spolu s Královnou matkou Valašského království Jarmilou Šulákovou zazpívali divákům i společnou píseň. Ve svém uvítacím projevu podtrhl důležitost a význam konání folklorních festivalů v naší republice a záslužnou práci organizátorů pro jejich zdárný průběh. V podobném duchu hovořil i starosta města Stanislav Hrabovský a předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica, který těmto organizátorům za jejich obětavou práci poděkoval. Touto cestou jim chceme i my poděkovat za jejich účast a naše poděkování patří i všem dospělým účinkujícím 17 kolektivům za to, že seznámili širší veřejnost nejen se svou bohatou tradiční plodnou činností, ale i současným zajímavým programem a že diváci mohli i posoudit velmi zajímavé rozdílnosti a některé společné znaky valašské kultury Karpatského oblouku ve vystoupení lidových hudeb z Polska, Slovenska a Valašska. V tématickém pořadu se dokonce mohli dozvědět, co se všechno v manželské "instituci" může přihodit.
Setkání cimbálových muzik Valašského království
Setkání cimbálových muzik Valašského království
Setkání cimbálových muzik Valašského království
Výjimečnost festivalu byla i v návštěvě delegace v čele s ministrem pro životní prostředí a místopředsedou vlády České republiky Martinem Bursíkem, která na nedaleké hoře Radhošť uložila dekret "Uzamčení valašské země na 100 roků" do radhošťské kaple pro zajištění nerušeného životního prostředí v našem kraji. Výjimečnost hudebního festivalu byla i v návštěvě mezinárodní delegace "Beskydského kultúrného kruhu" trojmezí Polska, Slovenska a České republiky, který plánuje rozvíjení mezinárodních kulturních kontaktů těchto příhraničních regionů. Tato delegace tak podpořila i cíle našeho hudebního festivalu, který kromě podpory rozvoje dětských a dospělých muzik a propagace lidové kultury a její zachování pro budoucnost se snaží udržovat a propagovat i rozvoj lidových tradic a kulturní spolupráci tohoto trojmezí. Význam naší snahy právě podpořili premiér naší vlády Mirek Topolánek a ostatní výše jmenovaní hosté, kterým opětovně děkujeme za jejich podporu.

Radomír Golas
ředitel hudebního festivalu

Setkání cimbálových muzik Valašského království
Setkání cimbálových muzik Valašského království

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.05.2007 v 20:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA