PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Rožnovská valaška 2007

TISKOVÁ INFORMACE
Ve dnech 8. - 10. června 2007 se v Rožnově pod Radhoštěm v areálu Valašského muzea v přírodě uskuteční jubilejní XV. ročník Mezinárodního armádního folklorního festivalu Rožnovská valaška s IX. přehlídkou skupin historického šermu.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Ředitelství personální podpory - Odbor podpory kvality života a Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, spolupořadateli jsou Velitelství Sil podpory a výcviku, Velitelství Společných sil, Folklorní sdružení České republiky, Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno, město Rožnov pod Radhoštěm a Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm.
Záštitu nad letošním ročníkem převzali místopředseda vlády Petr Nečas, hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš a náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Vlastimil Picek.
Festival Rožnovská valaška si získal přízeň návštěvníků svým rozsahem a zejména zajímavou dramaturgií. Spojení folkloru a historického šermu spolu s nabídkou produkce lidových řemeslníků, ale i tradiční krajové gastronomie v krásném prostředí Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí zajímavé zážitky a pestrou podívanou nejen vyhraněným zájemcům o lidovou hudbu, zpěv a tanec, ale mnoha dalším, kteří chtějí prožít zajímavé víkendové dny.
Na festivalu se představí dětské i dospělé soubory a skupiny zřizované nebo spolupracující s Armádou České republiky i pozvaní hosté, včetně souborů z Rumunska, Srbska a Slovenska. Celkově se diváci mohou těšit na vystoupení 18 folklorních souborů a 9 skupin historického šermu.
Program festivalu připravil Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ Brno, který se spolu s Odborem podpory kvality života Ředitelství personální podpory významnou měrou podílí i na zajištění organizačního a technického zázemí celé akce.
Na páteční dopoledne připravili organizátoři festivalu pro děti rožnovských škol dva zcela nové dětské programy Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ - Rande naslepo a Zatoulané pohádky.
Na páteční večer přijali pozvání Miro Žbirka a Vlasta Horváth. Jejich samostatná vystoupení tzv. mimo žánr festivalu jistě potěší všechny, kdo mají rádi dobrou muziku.
Tradičnímu sobotnímu průvodu městem bude i letos předcházet koncert Posádkové hudby Olomouc, na roztančeném náměstí se rožnovským divákům exhibičním vystoupením poprvé představí Čestná jednotka Armády České republiky. Z festivalových programů by si návštěvníci neměli nechat ujít například Tanec medzi črepinami v podání taneční skupiny PARTIA, samostatné pořady dětských, dospělých a zahraničních souborů, přehlídku historického šermu či rekonstrukci historické bitvy. Chybět nebude ani sobotní noční společná zábava při cimbálových muzikách uváděná pod názvem Do krku aj pod nohy.
Nedělní dopoledne bude vyhrazeno převážně dětem - kromě dalšího ročníku soutěžní přehlídky dětských zpěváčků Trylky Jaroslava Juráška se za podpory nadace Děti - Kultura - Sport v areálu Rožnovského rynku uskuteční dětský den s názvem Kdo si hraje, nezlobí - soutěžní valachiáda s ukázkami techniky hasičského záchranného sboru a městské policie, nebudou chybět šermířská vystoupení ani cimbálová muzika.

Dalšími novinkami letošní jubilejní Rožnovské valašky budou i Dny lidových řemesel a tradiční gastronomie a nultý ročník pochodu Klubu českých turistů Za Rožnovskou valaškou.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas Brno a Radio Proglas. Dalšími mediálními partnery Rožnovské valašky - členského festivalu Folklorního sdružení České republiky jsou Mediatel - Zlaté stránky, Český rozhlas, Dětská tisková agentura a www.borovice.cz .
Festival dále podpořili: MŠMT ČR, Zlínský kraj, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, CARDION, s.r.o., Ecolab Hygiene, s.r.o., Starobrno, a.s., Art Lighting Production, s.r.o. a Vinné sklepy Lechovice, s.r.o.
Po dobu konání festivalu je do celého areálu Valašského muzea v přírodě VSTUP VOLNÝ.
Podrobný program festivalu Rožnovská valaška 2007 lze najít na www.army.cz, www.vusondras.cz, či www.fos.cz.
Kontaktní osoby:
podplukovnice Blanka Majkusová (Generální štáb AČR), tel. 973 216 027, 724 801 166, e-mail: kangs@army.cz, blankamajkusova@seznam.cz
Hana Maděrová (VUS ONDRÁŠ), tel.: 973 442 046, 973 443 974, 603 423 496, e-mail: maderova@vusondras.cz

Autor: Hana Maděrová (VUS ONDRÁŠ), pplk. Blanka Majkusová (Generální štáb AČR)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.06.2007 v 11:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA