PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

BAČA v Polsku

Ve dnech 24. - 27. května tohoto roku se valašský soubor BAČA z Valašského Meziříčí zúčastnil mezinárodního folklorního festivalu v polském městě Pyrzyce.
V těchto dnech probíhal na hlavním pyrzyckém náměstí a v několika okolních obcích 28. ročník festivalu nazvaného Pyrzycké setkání s folklórem , jehož se v letošním roce zúčastnilo celkem 21 folklorních souborů, přičemž 8 souborů přicestovalo ze zahraničí.
Českou republiku a Valašsko reprezentoval tentokrát valašský soubor písní a tanců BAČA. V šesti vystoupeních souboru se vystřídala dvacítka mladých "bačovců" a starších "oveček" doprovázená bačovskou cimbálovkou. Přesto, že rodinné a pracovní záležitosti společně s cimbálovým festivalem ve Valašském Meziříčí značně omezily počet členů, který se zájezdu mohl zúčastnit, reprezentoval "BAČA" Valašsko určitě důstojně. O tom, že nejen diváky, ale i přítomné folkloristy z různých zemí BAČA zaujal, svědčí i několik jednání na téma účasti souboru na festivalech v Itálii, Srbsku, Dánsku a Polsku.
Bača, valašský soubor písní a tanců
Bača v Polsku
Bača, valašský soubor písní a tanců
Bača, valašský soubor písní a tanců
Lidová kultura a její rozvoj je v Polsku značně podporovaným "exportním artiklem" a to nejen na celostátní, ale i místní úrovni, což se na technickém a organizačním zajištění festivalu v Pyrzycích velmi kladně projevilo.

Zbývá jen doufat, že dobré zkušenosti ze zahraničí najdou svou obdobu i u nás a lidové umění Valašska ve všech podobách budou moci muzikanti, tanečníci, zpěváci, ale i mistři lidových řemesel úspěšně předvádět na mezinárodním fóru.

Ctirad Bryol
vedoucí CM BAČA

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.06.2007 v 20:54 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA