PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

13. MFF CIOFF Frýdek-Místek

Tisková zpráva
13. Mezinárodní folklorní festival CIOFF
FRÝDEK - MÍSTEK 2007
12. až 18.červen 2007
Letos se již po třinácté sejdou příznivci folkloru na mezinárodním folklorním festivalu Frýdek - Místek, který je od roku 2005 zařazen mezi řádné členy světové organizace folklorních festivalů CIOFF a který bude letos pořádán za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Festival pořádají Město Frýdek - Místek, Folklorní sdružení České republiky a Dětský folklorní soubor Ostravička. Jako spolupořadatelé působí 7. ZŠ F-M, Základní umělecká škola F-M, Muzeum Beskyd F-M, Národní dům F-M, SLPT Ostravica F-M, VOŠ Goodwill F-M, BIC F-M a Region Beskydy
V době od 12. do 18. června uvidí diváci zúčastněné soubory v jednotlivých programech ve Frýdku- Místku, Staré Vsi, Frýdlantu n.O., Jistebníku, Klimkovicích, Pražmu a v Bašce. Hlavní vystoupení - Galakoncert - se koná v neděli 17.6.2007 v 16.00 hod. v Kině Petra Bezruče ve Frýdku - Místku. Středa 13.6.2007 je dnem oficiálního zahájení festivalu. Večer připravili pořadatelé společnou zábavu souborů na nádvoří 7. ZŠ. Čtvrteční dopoledne patří výchovným koncertům pro školy, večer koncertují muziky na zámku ve F-M. V pátek navštíví soubory se svým programem výše jmenovaná okolní města a obce. Pod názvem Roztančené náměstí se od 18.00 hod. na Náměstí Svobody ve F-M představí v samostatných koncertech prvních sedm souborů domácích i zahraničních. Sobotní ráno zahajuje opět na Náměstí Svobody dechový orchestr, který přivítá festivalový průvod. Od 9.00 hod. až do pozdních večerních hodin předvedou své umění jednotlivé soubory i nejlepší zpěváčci lidových písní. V neděli 17.6.2007 od 9.00 hod. až téměř do doby odpoledního Galakoncertu opět na Náměstí Svobody vystoupí další z celkem osmnácti pozvaných souborů a muzik. Ve 20.00 hod. je v Národním domě F-M oficiální ukončení festivalu.
Postupně se představí soubory z různých regionů České republiky - Kohoutek ze Slatiňan, Vycpálkovci z Prahy, Žerotín ze Strážnice, domácí Ondrášek, SLPT Ostravica, Malá Ostravica, Ostravička, CM Rozmarýn a Šidla z Frýdku - Místku. Dětský pořad obohatí víc než desítka malých zpěváčků. Zahraničí reprezentují soubory: Enggar&Associates z Indonézie, Escuela Municipal de Folklore de Arona ze Španělska, Pántlika z Maďarska, Kallet ja Kaisat z Finska, Hacettepe z Turecka, Sonder Felding z Dánska, heligonkáři souboru Vepor ze Slovenska a Klimczok z Polska.
Je připraven i doprovodný program, ve kterém vystoupí Velký dechový orchestr VP F-M a Šuba-Duba Band z FM. Volejbalový turnaj přátel festivalu a Ostravičky bude zpestřením folklorních akcí.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel-Zlaté stránky Radio Proglas, Dětská tisková agentura, Informační server borovice.cz a Frýdecko-místecký a třinecký Deník. Festival podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, celá řada sponzorů z okresu Frýdek-Místek - zejména VÚHŽ a.s Dobrá, Lesostavby F-M, Unis Cool s.r.o. Sviadnov, Transl v.o.s. F-M a Prontík F-M.

Zpracovala Eva Geryková, prezident festivalu
tel.: 558 418 313, fax: 558 435 015
mobil: 605 304 569
E-mail: eva.gerykova@fm.khsova.cz; gerykova@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.06.2007 v 01:19 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA