PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Horácko zpívá a tančí - druhý festivalový den

sobota 9.6.2007
logo
Od časného rána bylo náměstí Světlé obleženo řemeslníky. Přijeli do Světlé zblízka i zdaleka. Řada z nich na místě předváděla tvoření výrobků, jiní pouze prodávali. Oko diváka potěšila ta spousta krásných věcí a věciček.
Před radnicí se střídaly folklorní soubory. Svými vystoupeními zvali na odpolední hlavní pořad festivalu. Během dopoledne se sjely ostatní účinkující .
2007
Starostka Lenka Arnotová, společně s místostarostou J. Böhmem přijaly soubory místní, tuzemské i soubor zahraniční. Jednotlivé delegace byly představeny paní starostce. Celé shromáždění pozdravil předseda folklorního sdružení Zdeněk Pšenica. Na tomto setkání pronesl zdravici i president NKÚ František Dohnal, který převzal záštitu nad celým festivalem. Byli přivítáni i J. Vondráček, krajský radní pro NNO z Jihlavy a starostka Studnice u Hlinska. Odtud totiž přijela skupina maškar. Setkání zakončila řízná dechovka studnických a dudy Plzeňáků.
2007
2007
2007
Slavnostní sobotní odpoledne zahájil průvod folklorních skupin městem. Těšil se velkému ohlasu diváků. Přišlo se podívat zcela jistě nejvíc lidí v historii festivalu.
Před hlavním pořadem předvedl své umění světelský smíšený pěvecký sbor Gaudeamus.
Hlavní festivalový pořad přišli pozdravit senátor B. Moldan, hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, generální ředitel HZS ČR Miroslav Štěpán, tito převzali nad festivalem záštitu.
Horácko zpívá a tančí. Motto festivalu. Celý hlavní program naplňoval do posledního písmene tento obsah.
Maškara ze Studnice požádala místní starostku o právo veselit se ve Světlé. I další čísla se nesly v duchu humorném. Rožínka z Dolní Rožínky, temperamentní africké rytmy z Konga, světelské soubory Škubánek I a Škubánek II, polští Bystrzacy, jiskrná Jiskra z Plzně a opět maškara. Studnická maškara zakončila pořad porážením kobyly a roztančila celé nádvoří zámku. Kdo zůstal, nelitoval.

Eva Pejchalová
skubanek.svetla@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.06.2007 v 23:03 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA