PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Maleníček na Rožnovské valašce

Dva horké, červnové dny, 9. a 10. června 2007 byly horké i pro děti z Maleníčku i dětí ZUŠ Antonína Dvořáka v Lipníku nad Bečvou.
Dva horké, červnové dny, 9. a 10. června 2007 byly horké i pro děti z Maleníčku i dětí ZUŠ Antonína Dvořáka v Lipníku nad Bečvou. Předehrou bylo vystoupení ve finále pěvecké soutěže "Zámecký klíč" v Přerově, Michalky Matuškové za doprovodu ZUŠ pod vedením paní učitelky Nosálové. Druhé místo Michalky v poměrně silné konkurenci, bylo velkým úspěchem.
Poté se jelo na Rožnovskou valašku. Maleníček společně s muzičkou ZUŠ tam měl velmi náročný program. Soutěžní vystoupení souboru, soutěžní vystoupení zpěváků v Trylcích Jaroslava Juráška, náročné vystoupení s pohádkou o vodníku Kašňákovi a vystoupení v galaprogramu Rožnovské valašky.
Vše, takřka v poklusu. Děti Maleníčku i muzičky si zazpívaly a ukázaly zaplněnému amfiteátru své taneční umění, radost z pohybu. Co sólová písnička, to velký potlesk, s poznámkou: "Kde oni berou ty zpěvačky"?. Pořad paní Kohoutkové a Matuškové měl jiskru i myšlenku. Z jistou dávkou rozpaků i hrdostí jsem poslouchal pochvalné mluvení lidí, sedících na lavičkách kolem mne. Maleníček a děti zaujaly nejen posluchače, ale i odbornou porotu a také i organizátory. Vyjádření ředitele festivalu pana plukovníka Majkuse v rozhovoru se mnou vyzněl jednoznačně: "Maleníček je bez diskuse nejlepší dětský soubor a v posledních letech udělal velký umělecký skok ve své činnosti".
Vidět zástupce Maleníčku paní Kohoutkovou s doprovodem dětí a společně s politickou a kulturní reprezentací České republiky na jevišti byl velký a nezapomenutelný zážitek vzbuzující hrdost nad nepomíjitelností folkloru a ctí Maleníčku.
Maleníček, dětský folklorní soubor
Maleníček, dětský folklorní soubor
To co se dělo v zákulisí, v náhlém dešti a co děti překonávaly, věděli jenom ti, co se podíleli na přípravě. Z potoka po vybrouzdání na jeviště a po odtančení opět se ohonem ochladit do potoka, však děti tancovaly na boso. Bylo to tradičně velmi složité a náročné. Připravené kroje paní Marušky Bednářové a Fanynky Barčíkové opravdu zářily čistotou.
Rožnovská valaška pro Maleníček a ZUŠ skončila radostně a úspěšně. První místo Michalky Matuškové v pěvecké soutěži o Trylky Jaroslava Juráška a tedy 1. místo o titul Laureátka 15. ročníku Rožnovská valaška 2007 s doprovodem souboru ZUŠ, bylo velmi půvabným vystoupením.
I děti Maleníčku si dovezly první místo a titul Laureáta, jako jediný dětský soubor i když v Rožnově byla velká konkurence, takřka profesionálních souborů. O doprovod vítězného pořadu "U rybníka, u potoka" se postaraly dvě flétnistky Miluška Sotolářová a Nikolka Chovanečková.
Návrat v autobuse z Rožnova ukázal, že toho měli všichni dost, radostí i vyčerpání.
Poděkování patří za vzornou reprezentací Lipníku všem členům souboru Maleníčku, muzičce ZUŠ za vedení paní učitelky Nosálové, rodičům za pochopení, zřizovateli SVČ a lipenské posádce zastoupené panem Milanem Dobrotkou, který je Maleníčku velkým přítelem obdivovatelem a často i jeho zástupcem. Můj obdiv patří vedoucí souboru paní Květě Kohoutkové, také proto, že na ni visela zodpovědnost za celkové úspěšné zvládnutí těchto velmi dvou náročných dnů.

Ivan Novák

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.06.2007 v 23:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA