PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Polena plula kanálem letos již po třetí

POLENA PLULA KANÁLEM LETOS JIŽ PO TŘETÍ! V sobotu 16. června 2007 se konala letošní třetí ukázka plavení dříví, která je součástí projektu folklorního sdružení Libín-S Prachatice s názvem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu.
Libín - S, folklorní sdružení
POLENA PLULA KANÁLEM LETOS JIŽ PO TŘETÍ! V sobotu 16. června 2007 se konala letošní třetí ukázka plavení dříví, která je součástí projektu folklorního sdružení Libín-S Prachatice s názvem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. Přestože byla třetí, byla to letošní premiéra: poprvé letos plula polena v oblasti potoka Ježová / Iglbach na česko- rakouských hranicích. Z nedalekého Aigenu přišli plavci oblečení do starobylého oblečení - tmavé pracovní kalhoty, košile, modrou zástěru, starý klobouk, na nohou měli pevné kožené boty nebo dřeváky. Franz okolo sebe šířil vůni tabáku, když kouřil fajku, a odháněl tak ze svého okolí mračna tiplic a těch byly . Plavební ředitel svolal píšťalkou plavce i zhruba tři stovky diváků z Čech, Rakouska, Německa a Švýcarska, přečetl plavební rozkaz, pak již nic nebránilo, aby se polena vydala na cestu z Rakouska do Čech (kde jinde než na Schwarzenberském plavebním kanálu můžete vidět export palivového dříví tímto směrem?). Po několika stech metrech, již na českém území, bylo třeba polena vytáhnout z vody. Plavebních háků se chopili i diváci.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Příští ukázka plavení dříví bude 8. července 2007 opět u Ježové, bude to první prázdninová. Plavební ředitel vydal ještě večer 16. června k další ukázce plavení dříví tento plavební rozkaz:
Plavební rozkaz č.4/2007 k provedení ukázkové plavby dříví

Nařizuji tímto provést ukázkovou plavbu dříví
v neděli dne 8.července 2007 v oblasti křížení s potokem Ježová.

Plavbu nařizuji provést od sáhového kamene 110 (na rakouském území) k sáhovému kameni 112 (na českém území). Splaveno bude zhruba půl sáhu palivového dřeva.

Nařizuji dále, aby se k plavbě dostavil v dostatečném počtu plavební personál s potřebným nářadím.

Nástup personálu bude o druhé hodině po poledni.

Plavebnímu personálu i případným divákům nařizuji, aby se chovali dle mých rozkazů a dbali všech bezpečnostních opatření, aby nedošlo ke ztrátám na životech či úrazům.

Obecní úřady, hostince a hotely v oblasti Schwarzenberského plavebního kanálu žádám o vyvěšení tohoto mého plavebního rozkazu na veřejném místě.

Hynek Hladík, plavební ředitel
Nositelem hranice překračujícího projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice. Jeho partnery jsou Tourismusverband Böhmerwald, spolek SUNNSEITN a Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Spoluorganizátorem projektu je Rakouské kulturní fórum v Praze. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - z Dispozičního fondu, z příspěvku Jihočeského kraje a grantu města Prachatice. Hlavním sponzorem je s.p. Lesy České republiky.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache
www.hladikh.websnadno.cz
www.pohadky-maerchen.snadno.eu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.06.2007 v 12:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA