PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

F SCÉNA 2007

X. ročník cyklu letních folklorních večerů
F SCÉNA 2007
21. 6. - 21. 7. 2007 BRNO
Myšlenka vytvořit cyklus letních folklorních večerů vznikla ze zájmu rozšířit nabídku brněnského kulturního kalendáře v letních měsících. Proto Brňanům a lidem, kteří přijeli do Brna, nabízíme možnost seznámit se s lidovými tradicemi (hudbou, písněmi, tanci a zvyky), s rozmanitostí a krásou českého, moravského a slovenského folkloru, ale i s lidovými tradicemi jiných zemí.
Projekt F SCÉNA je již od počátku zahrnut do komplexu Brněnského kulturního léta, jež je pořádáno Brněnským kulturním centrem. Je i jedním z členských festivalů Folklorního sdružení České republiky. F SCÉNA je realizována formou pěti prodloužených víkendů (čtvrtek, pátek, sobota), kdy každý víkend (tedy tři večery po sobě následující) vystupuje jeden folklorní soubor. Slavnostní zahajovací představení se koná od roku 2001 v areálu nádvoří hradu Špilberk, všechny ostatní pořady v historickém centru města Brna na nádvoří Staré radnice - vždy ve 20.30 hodin za každého počasí. Jednou za pět let - tedy i letos - se i závěrečné představení F SCÉNY koná na nádvoří hradu Špilberk.
F Scéna
Hlavními organizátory letošního jubilejního ročníku jsou Armáda ČR, Velitelství Sil podpory a výcviku, Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Brněnské kulturní centrum, Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno, Muzeum města Brna a Folklorní sdružení České republiky. Nad celou akcí převzal záštitu primátor statutárního města Brna Roman Onderka a náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Vlastimil Picek. Projekt se uskuteční za podpory statutárního města Brna, a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
F Scéna
V areálu hradu Špilberk a Staré radnice je zajištěna možnost zakoupení občerstvení a upomínkových předmětů a suvenýrů (CD, MC, keramika, výrobky z kůže, pletené zboží, výrobky ze dřeva, paličkované krajky a jiné výrobky s lidovou tématikou).
Vstupenky
Přímý prodej vstupenek vždy jednu hodinu před představením před vchodem do areálu Staré radnice a hradu Špilberk (pouze 21. 7.).

Předprodej vstupenek na všechna představení: Brněnské kulturní centrum, Běhounská 17, Brno, tel.: + 420 542 210 863; VUS ONDRÁŠ, Štefánikova 53a, tel.: +420 973 442 820, e-mail: hurakova@vusonsras.cz

Slevu 50 % mají členové FoS ČR, FOS JÁNOŠÍK Brno, důchodci, příslušníci resortu obrany, držitelé průkazu TP, ZTP, žáci a studenti. Děti do 6 let mají vstup zdarma.
Pořadatelé:<
Armáda České republiky - Velitelství sil podpory a výcviku - Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ - Brněnské kulturní centrum - Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno - Folklorní sdružení České republiky - Muzeum města Brna
Partneři:
AGRIS, spol. s r.o. - AGRO Brno - Tuřany, a.s. - Art Lighting Production, s.r.o. - BRANOPAC CZ, s.r.o. - Brněnské komunikace a.s. - CARDION, s.r.o. - Česká Zbrojovka, a.s. - Dopravní podnik města Brna, a.s. - ECOLAB HYGIENE, s.r.o. - ETV SECURITY, s.r.o. - FOTEX PLUS, a.s. - Free mont s.r.o. - HEPEK a.s. - HOBAS CZ spol. s r.o. - HUTIRA - BRNO, s.r.o. - Lubomír Mlček - ASTONA- MITO CZ s.r.o. - MK CETR, s.r.o. - Pramacom Prague, s.r.o. - První brněnská strojírna Velká Bíteš a.s. - První Elektro, a.s. - REC, spol. s r.o. - Starobrno, a.s. Šetra, spol. s r.o. - Trade FIDES, a.s. - VALVOLUBE a.s. - Vinařské závody Valihrach - Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. - Vojenská lázeňská a rekreační zařízení - Vojenské lesy a statky ČR, s.p. - Žďas, a.s.
Mediální partneři:
Český rozhlas Brno - Radio Proglas- SNIP & CO, s.r.o. - Elipse, a.s. - Avalanche Vision, s.r.o.
Projekt je realizován za podpory:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - Statutární město Brno - odbor kultury

Hana Maděrová
komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
tel.: +420 603 423 496
maderova@vusondras.cz
http://vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: F Scéna
Zveřejněno 20.06.2007 v 23:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA