PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Probíhá valná hromada Mezinárodní asociace plavců a vorařů v německém Schiltachu

TISKOVÁ ZPRÁVA: PROBÍHÁ VALNÁ HROMADA MEZINÁRODNÍ ASOCIACE PLAVCŮ VORAŘŮ V NĚMECKÉM SCHILTACHU
Libín - S, folklorní sdružení
Ve čtvrtek se do Schiltachu sjížděli plavci a voraři z členských spolků Mezinárodní asociace plavců a vorařů, jejíž členem je i folklorní sdružení Libín-S Prachatice. V podvečerních hodinách byli plavci a voraři přivítáni v obřím stanu na Plavební louce.
Hlavní program začal v pátek. Účastníci valné hromady jednali dopoledne v Hansgrohe Akademie. Program po dobu jednání byl zajištěn i pro hosty - ti navštívili skansen Vogtbauernhöfe (Fojstké rolnické dvory) v Gutachu. Po obědě byla na programu prohlídka výstavy o lesním hospodářství a vorařství. Hlavním odpoledním programem je zvláštnost údolí Kinzing "Rüttibrennen". Závěr pátečního dne se bude odehrávat opět ve slavnostním stanu na Plavební louce - hudební program, předávání dárků.
Sobotní dopoledne bude věnováno okružní jízdě údolím řečky Sulzbach do St. Romanu a na Elmlinsberg. Účastníci si prohlédnou typický schwarzwaldský dvůr, potom uvidí, jak se kácely stromy ručním nářadím. Po obědě se zúčastní účastníci exkurze "voraření v údolí Heubachu" a navštíví Vorařské muzeum. Od pěti hodin odpoledne vyrazí na cestu vor, který připravili voraři ze spolku "Schiltacher Flößer" na řece Kinzing. Večer bude ve stanu na Plavecké louce a v jeho blízkosti za svitu táborového ohně folklorní program. O půl jedenácté večer se rozehraje hra světel a vody "Kinzing v plamenech".
V neděli dopoledne bude průvod všech skupin z Plavební louky k městskému kostelu, kde se bude o půl jedenácté konat ekumenická mše.
Městys Schiltach s cca 4100 obyvateli leží na jihozápadě Německa na okraji Černého lesa zhruba 70 km jihovýchodně od francouzského města Strassbourg (asi 570 km od Prachatic). Pro Schiltach jsou typické hráděné domy, dlouhá plavecká a jirchářská tradice. Náměstí Schiltachu vypadá jako z kulis, po obvodu hrázděné domy a symbol města schiltašská radnice z roku 1593. V Schiltachu působí plavecký spolek "Schiltacher Flößer", který zajišťuje konání valné hromady Mezinárodní asociace.
Do Schiltachu neodejela malá delegace folklorního sdružení Libín-S Prachatice. Plavební ředitel Hynek Hladík se z jednání valné hromady omluvil ze zdravotních důvodů. Před jejím konáním provedl jako revizor Mezinárodní asociace plavců a vorařů kontrolu dokladů závěrečného účtu za rok 2006.
Příští valná hromada spolu s mezinárodním setkáním plavců a vorařů se bude konat v červnu 2008 v aragónském Laspuňa (1810 km od Prachatic) pod Pyrenejemi na řekách Cinca a Ebro.

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache
www.hladikh.websnadno.cz
www.pohadky-maerchen.snadno.eu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.06.2007 v 23:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA