PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Seminář Jihočeského folklorního sdružení v Českých Budějovicích

Tisková zpráva
V pondělí 25. června proběhl na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých Budějovicích seminář na téma Hodnocení půběhu projektu JFoS, který se uskutečnil v rámci probíhajícího projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko".
Jihočeské folklorní sdružení
Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Seminář měl za cíl zhodnotit dosavadní průběh projektu Jihočeského folklorního sdružení a seznámit jeho účastníky s výstupy jednotlivých kroků ke konci měsíce června. Předseda JFoS Milan Škoch popsal jednotlivé kroky týkající se prezentačního, organizačně technického plnění a zejména se zastavil u oblasti vzájemných návštěv folklorních souborů na jednotlivých kulturních akcích zapojených do projektu.
Byla zhodnocena návštěva rakouských souborů na Jihočeském zpěváčku 2007, Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, Jihočeském folklorním festivalu Kovářov 2007 a také projednány přípravy dalších návštěv na VI. Jihočeské lidové slavnosti a Mezinárodním folklorním festivalu Písek. Jihočeské folklorní soubory se zase na oplátku připravují na vystoupení v Rakousku a to v měsících srpnu, září a říjnu.
Účastníci semináře se shodli, že projekt pokračuje dobrým směrem a je kvalitním začátkem pro další společnou spolupráci v oblasti rozvoje lidových tradic Jihočeského kraje a Dolního Rakouska. Na základě získaných skušeností byli prohovořeny i záměry na přípravu pokračujícího projektu pro další období. Jihočeské folklorní sdružení proto bude pracovat na novém projektu, aby jej v dohledné době představilo partnerskému sdružení na rakouské straně Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH ke konzultaci.
Na semináři byl také představen ředitelem Českého rozhlasu České Budějovice Jiřím Svobodou záměr týkající se vydání CD jihočeských písní, na kterém bude rozhlas spolupracovat s Jihočeským folklorním sdružením. Tento nosič by měl zájemcům o lidovou kulturu přinést krásné jihočeské písně a pokud se vše podaří, jeho křest by měl proběhnout začátkem příštího roku na Národním krojovém plese ve Žďáru nad Sázavou.
Účastníci semináře:
Verena Hofstetter, Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH
Hermína Mocová, Impulsní přeshraniční centrum Sdružení Růže
Mgr. Pavel Hložek, jednatel Euroregionu Silva Nortica
Ing. Jiří Svoboda, ředitel Českého rozhlasu České Budějovice
Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Jihočeské folklorní sdružení
momentka ze semináře

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení

Jihočeské folklorní sdružení
Kovářov 3. 398 55
Tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.jfos.cz

Partner projektu
Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH
Schlossplatz 1, Atzenbrugg 3452

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.06.2007 v 23:58 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA