PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Soubor Kovářovan absolvoval folklorní turné

Tisková zpráva...
Soubor Kovářovan absolvoval "folklorní turné"
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan uskutečnil své letní "turné" hned první prázdninový týden. Ve středu 4. července zavítal Kovářovan do jihomoravských Ratíškovic, kam jeho členové přijeli na pozvání místního souboru, aby oplatili návštěvu na letošním Jihočeském folklorním festivalu.
Od místního kulturního domu v Kovářově odjížděl soubor ráno krátce po deváté hodině a po poledni dorazil šťastně do Ratíškovic, kde již byl očekáván svými hostiteli. Po obědě a nezbytných informacích o chystaném programu se členové souboru vydali na prohlídku barokního zámku v Miloticích i tamní národopisné expozice krojů z oblasti Slovácka.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
momentky z "folklorního turné"
zámek v Miloticích
První den návštěvy se Kovářovan představil se svým třičtvrtěhodinovým programem v Lázních Hodonín, kde předvedl publiku písně i tance ze své národopisné oblasti Kozácka a diváci mohli obdivovat i krásu kozáckého kroje.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
v lázních Hodonín
V podvečer Kovářovan společně se svými moravskými hostiteli navštívil Vinné sklepy Slavín, kde se uskutečnila ochutnávka několika druhů vín s náležitým odborným výkladem a poté posezení do pozdních večerních hodin s přáteli ze souboru Ratíškovská Dolina.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
ve sklípku
Druhý den ráno se uskutečnila slavnostní mše v ratíškovském kostele zasvěceném slovanským věrozvěstům sv. Cyrilu a Metoději, která se konala v roce 150. výročí posvěcení tohoto kostela. Slavnostní mši celebroval P. Richard Čemus, S.J. profesor Orientálního Institutu v Římě. Před závěrečným požehnáním zazpívali přítomným z chóru kostela zpěváci Kovářovanu píseň Kovářovská náves a sklidili od účastníků mše velký potlesk. Před kostelem se ještě společně vyfotografovali se vzácnou návštěvou z Říma a poté odjeli na oběd do restaurace u sportovního areálu v Ratíškovicích.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
s P. Richardem Čemusem
V odpoledním programu navštívili Kovářovští Baťovo hornické muzeum ve vagónu a po prohlídce se již začali chystat na své odpolední vystoupení. V 15 hodin přivítal na radnici v Ratíškovicích všechny členy souboru starosta obce Ing. Josef Uhlík společně s místostarostou PhDr. Radimem Šťastným a po přípitku i předání upomínek nastala vzájemná beseda.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
uvítání u starosty
Poté se Kovářovští přesunuli do místního kinosálu, kde na jevišti představili ve dvou vstupech jihočeský folklor, který měl u publika velký ohlas. Po ukončení pořadů následovala večeře a Beseda u cimbálu.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
na jevišti v Ratíškovicích
V pátek 6. července, poslední den návštěvy, se po snídani hostitelé se členy Kovářovanu rozloučili a popřáli jim šťastnou cestu domů.
Na Kovářovan tento den čekalo další vystoupení ve Skanzenu vesnických staveb Středního Povltaví ve Vysokém Chlumci. Po dlouhé cestě z Moravy soubor přijel potěšit diváky do areálu skanzenu, kde přítomní návštěvníci tleskali krásným jihočeským písním i tancům. Po vystoupení si Kovářovští prohlédli starobylá stavení a po občerstvení se rozloučili s pořadateli.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
ve Skanzenu
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
prohlídka Skanzenu
V sobotu 7. července přijel Kovářovan ještě na pozvání zástupců města Mirotice na 13. ročník Alšových dnů, kde opět zatančil a zazpíval v místě konání tamního Kulturního festivalu.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
momentka z Mirotic
Chtěli bychom poděkovat hostitelům z Ratíškovic za péči, kterou po celou dobu pobytu věnovali našemu souboru a samozřejmě i organizátorům dalších akcí děkujeme za pozvání.
Členům našeho souboru děkujeme za reprezentaci Obce Kovářov i jihočeského folkloru na všech místech, která jsme v průběhu "folklorního turné" navštívili.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
ve slováckém kroji

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.07.2007 v 23:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA