PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dny tradiční kultury 2007

Tisková zpráva
V červnu 2007 jednal mezinárodní výkonný výbor projektu Dny tradiční kultury (dále jen DTK) ve Strážnici o zabezpečení průběhu akcí a finančním příspěvku z fondu Visegrádské čtyřky.
Jednání se zúčastnili vedoucí představitelé Folklorního sdružení ČR, Národného osvetového centra Bratislava, Valašského muzea v přírodě Rožnov p.R., Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici. Jednání řídil ředitel NÚLK pan Jan Krist.
Výkonný výbor posuzoval připravenost akcí DTK v ČR a na Slovensku, jejich organizační, odborné a finanční zajištění.
Taneční dílna pro děti na Slovensku proběhla úspěšně 1. - 7. 7.2007 v Tatranské Štrbě a to v návaznosti na setkání lektorů v Likavke.Výstupem ze setkání lektorů byl organizační pokyn a metodika odborné stránky tanečních dílen. Vyvrcholením bude vystoupení na mezinárodním dětském festivalu v Luhačovicích 7. -9. 9. 2007.
Taneční dílna Praha proběhne 28. 8.-1. 9. 2007 s vystoupením dětí na MFF Pražský jarmark na Ovocném trhu.Tím bude ukončen dvouletý cyklus tanečních dílen.
V rámci celostátního finále soutěže Zpěváček 2007 ve Velkých Losinách 11. -13. 5. 2007 se uskutečnil seminář. Předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica informoval přítomné o přípravě semináře a společné akce Zpíváme pro radost. Galakoncert vítězů soutěží v roce 2007 v ČR a SR se uskuteční 14. 10. 2007 na Žofíně v Praze.
Akce Muzičky proběhla na Slovensku v rámci Klenovské rontovky koncem června kde mladí muzikanti mimo jiné studovali úpravy, stylizovaný i autentický folklor podle P. Tomkoviče a S. Dudíka.
Muzičky v ČR se budou konat 14. -16. 9. 2007 v Brně pod garancí Milana Zelinky z FoS.ČR.
Mladí primášci z ČR se sejdou ve Valašském muzeu v Rožnově p. R. 9. -15. 7.2007 pod garancí M. Jakubíka za účasti čtyř lektorů.
Na Slovensku se primáškovia setkají v Považské Bystrici 23.-30.7.2007 pod garancí pana M. Veselského. Na akci v Rožnově bude přítomen také lektor ze Slovenska a na Slovensku lektor z Čech.
Národné osvetové centrum Bratislava podalo informaci, že pravidelná akce Setkání mladých folkloristů v rámci festivalu ve Východné se letos konat nebude, ale současně seznámili výkonný výbor o obnovené akci - studentském semináři, který se bude konat v rámci slavností v Kokave 9. -10. 8. 2007.
Předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica zdůraznil, že výchova mladé generace je pro zachování lidových tradic významná, že projekt DTK má podporu Ministerstva kultury ČR i SR a také obou velvyslanců, ale přesto se ukazuje, že vzhledem ke stále klesajícímu finančnímu příspěvku z fondu V4 bude mezinárodní výkonný výbor nucen hledat další zdroje financování DTK v příštím roce.
Nad letošním ročníkem DTK převzal záštitu ministr zahraničních věcí ČR pan Karel Schwarzenberg.

Jaroslav Mikunda

Kontakt:
Jarmila Zorbičová,tajemník projektu
Tel.: 234 621 220, 737 557 583
e-mail: zjarka@seznam.cz
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 10.07.2007 v 17:32 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA