PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zpíváme pro radost

Mezinárodní koncert nejlepších dětských interpretů lidových písní spolu s Petrem Dvorským a dalšími umělci "Zpíváme pro radost" se letos uskuteční 14. října od 19 hodin ve velkém sále Paláce Žofín v Praze. Koncert je tradičním vyvrcholením celostátních soutěží dětských zpěváků České a Slovenské republiky.
Na koncertu se představí tři finalisté Celostátní přehlídky dětských zpěváků lidových písní ČR "Zpěváček", tři finalisté celostátní soutěže "Slávik Slovenska" a vítězové obdobných soutěží z Maďarska, Polska a Ruska. Doprovodí je Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš pod vedením Lubomíra Graffeho, Lidová muzika z Třemošné pod vedením Dalibora Bárty a BROLN - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů s primášem Františkem Černým. V programu galakoncertu vystoupí rovněž operní pěvec Peter Dvorský, mistr klarinetu a tarogáta Felix Slováček, zpěvačka Marcela Holanová a taneční skupina Vojenského uměleckého souboru Ondráš.
Koncert pořádá Folklorní sdružení ČR, Městská část Praha 1 a Český rozhlas ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury ČR, Asociací krajů ČR, regionálními sdruženími FoS ČR, nadačním fondem Most naděje, agenturou NKL Žofín, Správou služeb MP hl. města Prahy, Hasičským záchranným sborem, za podpory společnosti MAITREA. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa, www.borovice.

Vlasta Cibulová

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 10.07.2007 v 21:19 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA