PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

F SCÉNA 2007 aktuálně - blíží se finále

Zbývají už jen tři představení do oficiálního zakončení letošního jubilejního 10. ročníku folklorní akce v rámci Brněnského kulturního léta, F SCÉNY 2007. Ale pěkně po pořádku...
První, zahajovací víkend se nezdařil úplně podle představ. Úvodní představení (21. června) na hradě Špilberku bylo z důvodu výjimečně špatného počasí zrušeno a i ostatní dva dny víkendu propršely. Přesto ale v pátek i v sobotu přišlo dost lidí, aby zhlédli milé a zábavné představení pražského Tanečního divadla Bu-fo.
Bu-fo
Bu-fo
Druhý víkend (28. - 30. června) bylo počasí už poměrně dobré a tak nic nebránilo tomu, aby diváci přišli podpořit oblíbený folklorní soubor Kyjov z Kyjova, který přijel v "plné polní" (90 účinkujících všech věkových kategorií). Jejich hravé představení Obrázky přineslo úsměv na nejedné tváři.
Kyjov z Kyjova
Kyjov z Kyjova
Třetí týden se nám nikoliv klasické tři, ale pět dní (úterý 3. 7. až sobota 7. 7.) večer co večer představovali přátelé z Maďarska, vynikající soubor Belencérés. Strhující výkony tanečníků i čtyřčlenné muziky ve spojení s už tak temperamentními a výraznými tanci a písněmi přinesly skutečně nevšední zážitek. Kdo přišel, určitě neprohloupil. A byli i tací, kteří přišli víckrát...
Belencérés
Belencérés
Čtvrtý, předposlední víkend (12. - 14. 7.), se s velkou částí svého repertoáru představil jeden z hlavních spolupořadatelů F SCÉNY - Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ z Brna. Ve čtvrtek se předvedla jeho hudební skupina a dívčí pěvecký sbor v samostatném hudebním koncertu . V pátek patřila první polovina výchovnému pořadu pro školy Rande naslepo a druhá byla seskládána z tanečních, hudebních a pěveckých čísel v podání převážně profesionální části souboru. A na závěr, v sobotu byl uveden celosouborový program Povedená sezóna aneb Z každého rožku trošku, kde se opět představily všechny tři složky souboru. Každý den se účinkující těšili velkému potlesku a protože ovace mnohdy nebraly konce, přidávalo se i nad rámec vymezeného časového prostoru.
VUS ONDRÁŠ
VUS ONDRÁŠ
A nyní nás čeká poslední - pátý víkend v rytmu F SCÉNY 2007. V něm se ve čtvrtek a pátek (19. a 20. 7.) můžeme na nádvoří Staré radnice těšit na hosta ze Slovenska, folklorní soubor Vranovčan z Vranova nad Topľou.
Finále letošního jubilejního desátého ročníku F SCÉNY 2007 se bude konat v sobotu 21. července na hradě Špilberk, kde se uskuteční slavnostní závěrečné představení. V něm společně vystoupí soubory Vranovčan a ONDRÁŠ. Jistě se máme na co těšit, ale raději si držme palce a doufejme společně v hezké počasí, ať se letošní F SCÉNA představí na Špilberku alespoň jednou... a oslava jejích desátých narozenin bude mít i onu pomyslnou důstojnou tečku.
Brno, 15. 7. 2007

Eliška a Hana Maděrovy
maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: F Scéna
Zveřejněno 15.07.2007 v 22:25 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA