PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Soubor písní a tanců SUSZANIE z Horní Suché v Holandsku

Celý soubor písní a tanců SUSZANIE (SUŠANÉ), t.j. celkem 35 členů, z toho 23 tanečníků, 5 muzikantů, 4 zpěvačky a 3 osoby z vedení souboru, se zúčastnilo ve dnech od 27.6. do 1.7.2007 42. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu "Op Roakeldais" v holandském Warffumu v provincii Groningen.
Celý soubor písní a tanců SUSZANIE, t.j. celkem 35 členů, z toho 23 tanečníků, 5 muzikantů, 4 zpěvačky a 3 osoby z vedení souboru, se zúčastnilo ve dnech od 27.6. do 1.7.2007 42. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu "Op Roakeldais" v holandském Warffumu v provincii Groningen. Kromě nás se tohoto festivalu zúčastnilo dalších čtrnáct folklorních souborů z Indonézie, Portugalska, Korey, Jordánska, Indie, Brazílie, Litvy, Kostariky, Mongolie, Mexika, Bulharska a domácího Holandska. Z toho vyplývá, že náš soubor reprezentoval nejenom Horní Suchou, Českou republiku, ale také celou střední Evropu. Tato reprentace, myslím si, byla velmi úspěšná, soubor ukázal místnímu velmi početnému publiku pro něj dosud neznámý těšínský folklor a pro zpestření rovněž východoslovenský folklor. V pěti dnech trvání festivalu soubor vystupoval až 9x, kromě toho se zúčastnil festivalového průvodu s ukázkami tanců, ekumenické bohoslužby, vedení souboru přijal na radnici starosta města Uithuizen, které je správním centrem regionu, zástupci vedení souboru se zúčastnili rovněž oficiální recepce u organizátorů festivalu. Kromě toho kapela a členové taneční složky učili v rámci Plesu národů některé typické tance z našeho regionu a kapela s pěveckou složkou vítala festivalové hosty před vstupem do haly v rámci sobotního hlavního programového bloku.
Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie před průvodem v Warffum
Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie se starostou města Uithuizen
Zvláštností tohoto festivalu je, že všechny soubory měly zajištěno ubytování a stravu v rodinách v okolních obcích, členové těchto rodin to dělají dobrovolně a bez nároků na jakoukoliv odměnu. Dělají to však rádi, jelikož chtějí poznávat kulturu a zvyklosti jiných národů. "Naše” rodiny z obce Kantens a Rottum navíc zajistily souboru prohlídku nejbližšího přístavu, nemocnice pro tuleně, místního mlýna s ukázkou výroby mouky a na rozlučku uspořádaly párty v místní stodole s kulturním programem a rožněním masa.
Všechna absolvovaná vystoupení byla pro členy souboru obrovským zážitkem. Vystoupení, která se konala v hlavní festivalové hale pro několik tisíc diváků, pro neopakovatelnou atmosféru, vystoupení pro dvě místní školy pro bezprostřednost malých diváků. Nejzvláštnější však bylo vystoupení ve vězení spojeným s psychiatrickou klinikou pro těžké úchylky Van Mesdagkliniek ve městě Groningen, které je největší vězení tohoto typu v celém Holandsku. Program festivalu byl sice velmi náročný, účast v něm je však zážitkem pro každého, kdo ho absolvoval. Je to rovněž motivace pro další práci v souboru.

Barbara Mračnová - vedoucí SPaT Suszanie
V Horní Suché, červenec 2007

Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie s Mongolci
Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie s Jordáncem
Suszanie - Sušané, soubor písní a tanců
Suszanie s Indonézankami

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 16.07.2007 v 22:22 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA