PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Ohlédnutí za Zpěváčky 2007

Poskytnuto z obsahu červencového vydání čtvrtletníku KACABAJKA vydávaného Regionálním folklorním sdružením Ostrava
Už tradičně a na tradičním místě - v lázních Velké Losiny - se v květnu sešli nejlepší zpěváčci republiky ke svému soutěžnímu klání. Poté, co se loni na hlavy pořadatelů snesla sprška kritiky, byla letos částečně změněna organizace soutěžních dnů a také částečně i štáb organizátorů. A nutno říci, že to byly změny ku prospěchu věci:
1. Sled zkoušek ( v pátek v podvečer ) a soutěžních vystoupení
( v sobotu dvě semifinálová kola, v neděli odpolední finále ) umožňoval všem dětem si po dlouhé cestě dostatečně odpočinout, před vystoupeními se rozezpívat, soustředit a připravit, mezi akcemi měli všichni - i ti, co zpívali v sobotu i v neděli - možnost prohlédnout si zámek, papírnu nebo se vykoupat v bazénu.
2. Všichni soutěžící vystupovali v důstojném prostředí - sál Lázní Velké Losiny je překrásný, problémem však začíná být jeho kapacita - jak se zvyšuje zájem o Zpěváčky, kapacita sálu je už nedostačující - organizátoři tedy přenášeli zvuk ven, na nádvoří, což umožňovalo dalším lidem si ty překrásné výkony alespoň poslechnout.
3. Nástupy soutěžících zvenku a ne ze sálu byly pro děti méně stresující, k čemuž přispěli i velmi milí a vstřícní organizátoři, kteří je tam shromažďovali, připravovali k nástupu atd.
4. Dostatek času zůstal i rodičům a pedagogům, kteří zpěváčky připravují, aby výkony svých svěřenců mohli probrat se členy poroty - jejich fundované rady jistě také přispívají ke zvyšování úrovně celé soutěže.
5. Sobotní večer byl organizován opravdu pro děti - kromě tradičního Pohádkového lesa, na kterém se dobře pobavily nejen děti, ale i dospělí, to byl večer plný soutěží i sladkých odměn v sále hotelu Dlouhé stráně, kde byli všichni ubytováni - i na ty dospěláky se dostalo (Díky, Petře Ščerbo!). Bavili se všichni a usnadnilo to čekání na verdikt poroty o tom, kdože to postoupí do nedělního finále.
A co ještě dodat? Především VELKÉ DÍKY oběma muzikám! Obě perfektně připravené, obě s velmi milým a vstřícným přístupem k dětem, obě podávající vynikající výkony! Takže znovu - DÍKY!
Tento 13. ročník byl pro náš region velmi úspěšný. Ač jsme do Losin mohli poslat jen 3 zpěváčky (proč, když celkový počet soutěžících se oproti loňsku nesnížil?), dva z nich se probojovali do nedělního finále - tedy mezi dvacítku nejlepších v republice. Svědčí to o tom, že úroveň naší ostravské přehlídky je velmi vysoká a troufám si říct, že mnozí z těch dalších, které porota v Ostravě ocenila, by se v Losinách neztratili. A kdo nás to tedy tak úspěšně reprezentoval? Byly to dvě dívky - Marta Tabachová ze souboru Hurčánek z Palkovic a Eva Ferencová z frýdecko-místecké Ostravičky. Děkujeme jim za vzorné výkony!

Radka Kulichová

Zveřejněno 23.07.2007 v 23:07 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA