PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan hostem v Rakousku na lidové slavnosti

Tisková zpráva...
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan byl v neděli 22. července hostem lidové slavnosti v rakouském městečku Schweiggers. Účinkoval zde jako jediný zahraniční host společně s desítkami rakouských souborů. Vystoupení Kovářovanu se uskutečnilo v rámci probíhajícího projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko".
Kovářovan přijel do Schweiggers kolem půl druhé odpoledne, kde byl již očekáván zástupci pořadatelů i představiteli partnerského sdružení Volkskultur Niederösterreich. Po uvítání a malém občerstvení se společně s ostatními soubory vydal průvodem za doprovodu dechové hudby na náměstí ke slavnostnímu zahájení celé akce.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Uvítání
Úvodní slova a zdravice předcházely společnému tanci zúčastněných rakouských souborů, který zcela zaplnil prostranství před velikým stanem, v němž byl následně zahájen kulturní program. Členové Kovářovanu měli rezervováno místo vedle jeviště a tak mohli sledovat výkony jednotlivých tanečních skupin. V průběhu odpoledne probíhala i neformální jednání zástupců Kovářovanu sa zástupci některých rakouských souborů, jejichž cílem bylo projednání případné další spolupráce a možnost vystoupení hostů z Rakouska na Jihočeském folklorním festivalu Kovářov.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
U jeviště
Program slavnosti plynul a na řadu přišlo vystoupení kovářovského souboru, který předvedl zcela zaplněnému hledišti program "Proč bychom veselí nebyli". Diváci mohli obdivovat krásné kozácké kroje, shlédnout jihočeská kolečka, minet, variace polky, obkročák a vyslechnout i písně, které se prolínaly celým vystoupením souboru. Závěrečný seskok s juchnutím vyvolal bouřlivou odezvu publika, které vyjadřovalo svým potleskem uznání k výkonům vystupujících. Po následné diskusi s představiteli rakouské strany byl Kovářovan po umělecké stránce vysoce hodnocen a zanechal jen ty nejlepší dojmy.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Kovářovan na jevišti
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Závěr vystoupení
Po skončení celého programu obdržely všechny soubory od pořadatele dárek a též Kovářovští věnovali hlavním organizátorům upomínku z keramiky i prezentační materiály dokumentující jeho bohatou činnost. Úplný závěr se nesl v duchu tance všech účinkujících, do kterého se zapojili také členové Kovářovanu, aby se seznámili s některými prvky rakouských tanců.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Společný tanec
Chtěli bychom poděkovat pořadatelům slavnosti za hezky prožitý den, členům našeho souboru za reprezentaci obce Kovářov a jihočeského folkloru. V neposlední řadě patří poděkování paní Hermíně Mocové, která provázela náš soubor jako tlumočnice.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Taneční pár
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Diváci
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
U džbánku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.07.2007 v 23:36 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA