PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Prázdniny malých folkloristů z Lomnice a Diessenu

Jeden z prázdninových týdnů stráví společně v Lomnici a okolí děti z Javoráčku společně se svými kamarády z dětského souboru D Ammerthaler Diessen.
Jeden z prázdninových týdnů stráví společně v Lomnici a okolí děti z Javoráčku společně se svými kamarády z dětského souboru D Ammerthaler Diessen. Návštěva do našich rodin zavítá v pátek 4. srpna odpoledne.
V neděli se všichni sejdeme na Farské louce, kde se všechny děti mohou zapojit do připravených her a klání zařazených do Her bez hranic, které jsou pravidelně součástí výměny mládeže mezi našimi soubory.
Po společně strávené noci se v pondělí ráno vydáme na pěší turistický výlet za krásami přírodní rezervace Velký a Malý Tisý.
V úterý vyrazíme na výlet do Třeboně, kde nás vedle kulturních a historických památek čeká za příznivých podmínek pár hodin odpočinku u vody.
Středa je vždy dnem rodiny, kdy domácí připravují samostatný program.
Čtvrtek bude trochu nabitý, ale zajímavý - zahájíme exkurzí do JE Temelín, pokračovat budeme do ZOO Ohrada Hluboká a relaxovat bychom měli na tamní plovárně.
Večer se sejdeme s ostatními souboráky, známými a přáteli na společném večeru na rozloučenou, který bývá velmi veselý. Folklorní dorost většinou připraví nějaké překvapení - uvidíme, co to bude tentokrát! V pátek po obědě se s našimi hosty rozloučíme a budeme se těšit na další setkání, které některé z nás čeká již v září při podepisování partnerské smlouvy v Diessenu, kde budou naše soubory vystupovat.
Aby jste si nemysleli, že dospělí Javoráci mají v létě dovolenou, tak musím připomenout, že jsme vystupovali mimo jiné na V. ročníku hudebního festivalu Pod lípou v Jámě na návsi a na X. Selských slavnostech v Holašovicích - obě akce jsme absolvovali v sobotu 21. července.

Marcela Božovská
Městská knihovna
Lomnice nad Lužnicí
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.07.2007 v 20:22 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA