PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2007

Tisková zpráva
X. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí FOLKLOR BEZ HRANIC Ostrava 2007
Ve dnech 13. - 17. srpna 2007 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2007.
Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu se Střediskem volného času Korunka v Ostravě -Mar.Horách.
Záštitu nad festivalem převzali primátor města Ostravy Petr Kajnar a Ilja Racek, ředitel Televizního studia Ostrava.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih a Ostrava-Poruba.
Sponzory akce jsou OSA - Ochranný svaz autorský, Zlaté stránky - MEDIATEL, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, KIMEX GROUP a firma TietoEnator. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, Televizní studio Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava, Mladá fronta Dnes, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a informační server www.borovice.cz.
Kromě již tradičních folklorních souborů z Ostravy (Hlubina, Slezský soubor Heleny Salichové, soubor Ševčík, Holúbek, hudecká muzika Šlahorek) se festivalu zúčastní soubory Úsměv z Opavy, Danaj ze Strážnice a soubory z Bulharska, Ruska, Mongolska a Mexika.
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 13. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulých festivalových ročníků z archivu známého ostravského fotografa Františka Řezníčka. (Vernisáž ve středu 1. srpna v 17.00 hodin ve foyeru Nové radnice). Výstava potrvá do 31. srpna 2007. Ostravané se potěší téhož dne v 16. hodin na Jiráskově náměstí v centru města pozvánkou na festival - vystoupením zúčastněných souborů. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře, vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 14. srpna zahájí v 10.30 hod. vystoupením souborů v Centru pro osoby se zdravotním postižením - Čtyřlístek v Ostravě -Muglinově, a v Domově důchodců Syllabova a Petruškova. Bude pokračovat od 17.00 hodin festivalovým programem na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu a ve 20.00 hodin setkáním souborů v K-Triu.
Ve středu 15. srpna patří festivalový program oslavě 10. festivalového ročníku. Od 16.30 projde centrem města festivalový průvod na Slezskoostravský hrad, kde v 18.00 hodin bude zahájen slavnostní koncert.
Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Lázních Klimkovice.
Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad k pódiu na Hlavní třídě a festivalový program začne opět v 17.00 hod. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Závěrečný festivalový koncert bude zahájen v 18.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře. Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady.
Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.
Kontakt:
Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil:728 103 742,
e-mail: maceckova@centrum.cz
Renáta Huserová, tajemnice festivalu: tel: 596 130 622, fax: 596 114 585,
mobil 724 177 722, e-mail: huserova@seznam.cz
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic
Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.08.2007 v 23:27 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA