PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XVII. MFF IOV Šumperk 2007

Tisková zpráva
XVII. Mezinárodní folklorní festival IOV ŠUMPERK 2007
Šumperk, 15. - 20. srpna 2007
Ve dnech 15. - 20. srpna 2007 se koná v severomoravském městě Šumperku XVII. Mezinárodní folklorní festival. V šesti festivalových dnech se občanům a návštěvníkům města Šumperka, ale i dalších měst a obcí, představí 7 souborů z České republiky, ale také soubory z Polska, Srbska, Ruska (Baškirska), Číny, Mongolska, Kypru, Indie, Egypta, Mexika, Bulharska a Kuby .
Prvním představením festivalu bude ve středu 16. srpna v 18 hodin Večer v kubánském rytmu na Malé scéně.
Čtvrteční program bude tradičně věnován Oblastním dožínkám. V dopoledních hodinách budou na malé scéně vyhrávat zahraniční muziky. Program pak pokračuje v 15,30 dožínkovým průvodem a předáváním dožínkových věnců, na který navazuje program na pódiu "Park u sovy". Závěr programu bude patřit dechovým hudbám.
V pátek odpoledne se svými programy představí dětské folklorní soubory v pořadu "Mám šáteček mám, komu já ho dám". V 18,30 hodin se v Letním divadle představí v programu "Vítejte u nás" zahraniční účastníci festivalu. Večer bude zakončen ohňostrojem ve 22,30 hod.
Hlavním festivalovým dnem je sobota. Účastníci festivalu budou v 10,00 hodin přivítáni před radnicí a poté projdou ulicemi pěší zóny s pořadem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Až pudeš do světa, zastav se!" přivítá návštěvníky festivalu přehlídkou domácích i zahraničních souborů v 17,00 hodin v letním kině, po které bude následovat lidová veselice.
Písně a tance v podání českých a moravských folklorních souborů uvidí a uslyší návštěvníci pořadu "Jiný kraj, jiný kout, přijďte k nám nakouknout" na malé scéně v 10,00 hodin. Účastníci festivalu se s diváky rozloučí společným vystoupením "Leť písničko, leť!" v 16,30 hodin na scéně Letního divadla.
Pořadateli festivalu jsou Město Šumperk, Folklorní sdružení ČR a Sdružení přátel folkloru Severní Hané za spolupráce Ministerstva kultury ČR a Olomouckého kraje.
Záštitu nad festivalem přijali Petr Krill, poslanec Parlamentu ČR, Adolf Jílek, senátor Parlamentu ČR, Ivan Kosatík, hejtman Olomouckého kraje, Nina Škottová, poslankyně Evropského parlamentu a Zdeněk Brož, starosta města Šumperk.
Generálním partnerem festivalu je Severomoravská plynárenská RWE Group.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz.
Festival dále podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo kultury ČR, Olomoucký kraj, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a řada dalších.

Podle podkladů pořadatele zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt: Libuše Drtilová, ředitelka festivalu
tel: 604 978 017, e-mail: drtičova@mybox.cz
Mezinárodní folklorní festival I.O.V. Šumperk

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.08.2007 v 03:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA