PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

VIII. FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2007

Tisková zpráva
VIII. FOLKLORNÍ FESTIVAL S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2007
24. a 25. srpna 2007
Stává se již tradicí, že poslední srpnové dny patří ve Frenštátě pod Radhoštěm folkloru. Mezinárodní folklorní festival Frenštátské slavnosti bude od pátku 24. do soboty 25. srpna 2007 hostit patnáct folklorních souborů, které vystoupí na frenštátském náměstí.
Festival bude zahájen v pátek 24. srpna v 16,30 hodin pořady "Naše děti", "Jaro pod horami" a "Malí muzikanti". K účinkujícím se poté připojí "Pozdrav krajanů z Chorvatska" a "Mexiko tančí a zpívá". Večer v 19,30 vystoupí s programem "Povedená sezóna aneb z každého rožku trošku" vynikající Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna.
Hlavním programovým dnem je sobota. Záplavu krojů, tance, hudby a zpěvu otevře krojovaný průvod městem v 11 hodin. V pěti dalších pořadech se na frenštátském náměstí představí folklorní soubory Maleníček Lipník nad Bečvou, Malý Sedmikvítek a Sedmikvítek Frenštát pod Radhoštěm, Podkověnka Svatobořice - Mistřík, Soláněk - Hutisko - Solanec, Beseda Metylovice, Krušpánek Praha, Ševčík Ostrava, Tanečnica Brno, Troják Valašská Bystřice, Jetelíček Chorvatsko, Hueyitlatoani z Mexika a Vladislavia z Polska. Sobotní program bude zakončen lidovou veselicí. Součástí slavností bude také lidový jarmark s ukázkou lidových řemesel a výrobků.
Pořadateli festivalu jsou Město Frenštát pod Radhoštěm, Folklorní sdružení České republiky, Valašské folklorní sdružení, Valašský soubor písní a tanců Sedmikvítek a Centrum volného času Astra. Záštitu nad slavnostmi převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jiří Karbol, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Petr Adamec, ředitel televizního studia Ostrava Ilja Racek a starosta města Frenštátu pod Radhoštěm Stanislav Hrabovský.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Významnými partnery jsou také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a ostatní sponzoři.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt: ValFos, Bartošky 583, Frenštát p.R.
Jana Šamánková, ředitelka festivalu
Tel.: 556 836 580
Mobil:732 513 144
E-mail: j.samankova@astrafren.cz
Frenštátské slavnosti

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Frenštátské slavnosti
Zveřejněno 15.08.2007 v 14:36 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA