PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XIII. Sochovy národopisné slavnosti

Tisková zpráva
25. srpna 2007 - Lhotka pod Ondřejníkem
Prázdniny se jako každý rok nečekaně rychle přehouply do druhé poloviny, a to kromě jiného znamená, že další ročník Sochových národopisných slavností klepe na dveře a jeho přípravy jsou tedy v plném proudu. Letos, 25. srpna, se uskuteční již XIII. ročník slavností.
Sochovy národopisné slavnosti
Během soboty se v několika pořadech představí tentokrát šestnáct souborů nejen z našeho regionu. Z dětských souborů to budou: Valášek z Kozlovic, Malý Grunik z Ostravice, Ondrášek z Frýdku-Místku, Hlubinka z Ostravy, Třebovjaček z Ostravy a Malé Zálesí z Luhačovic. V pořadu dospělých souborů vystoupí Valašský Vojvoda z Kozlovic, Grunik z Ostravice, Cimbálová muzika Vojtek z Ostravy, RukyNaDudy a Spol., Ostravica z Frýdku-Místku, Poľana z Brna a chybět nebudou ani domácí Pilky. Program doplní zahraniční soubory Bierowanie z Jasienice (Polsko) a Mostár ze slovenského Brezna.
Celý program bude již tradičně zahájen ve 13.30 hod shromážděním u pamětní desky Vincence Sochy a následným průvodem všech účinkujících do areálu slavností. Tanečníci, zpěváci a muzikanti se postupně představí v pěti pořadech:
14.30 hod - "Od jara do podzimu" (pořad dětských souborů)
16.00 hod - "Příběhy písní a tancem vyzpívané" (hlavní pořad dospělých souborů)
18.00 hod - "Medailon pro Věrku Šimkovou"
19.00 hod - "Ať se tu tancuje, ať se furt zpivo" (Ondřejnica slaví, Poľana a Bierowanie se veselí)
20.30 hod - "Zo srdca" - pořad slovenského folklorního souboru Mostár
Po skončení programu následuje jako vždy lidová veselice. Ke zpěvu, k tanci či k poslechu hrají muziky zúčastněných souborů.
Kromě pestrého programu čeká návštěvníky slavností samozřejmě také mnoho specialit domácí kuchyně.

K dispozici pro diváky bude opět speciální autobus:
"Jízdní řád": 13.00 hod - Kozlovice od nákupního střediska - Lhotka, 13.50 hod - Frýdlant n. O. od nádraží ČD - Palkovice Tomis - Lhotka, 16.30 hod - Lhotka - Frýdek-Místek, 22.00 - odjezd svozového autobusu ze Lhotky (trasa podle zájmu)
Po skončení programu bude zábava pokračovat při lidové veselici s cimbálovými muzikami.
Hlavními pořadateli Sochových národopisných slavností jsou Klub žen a Obecní úřad ve Lhotce ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje, Ministerstvem kultury ČR a Folklorním sdružením České republiky. Záštitu nad nimi převzali poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jiří Carbol a Petr Rafaj, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Petr Adamec a ředitel studia ČT Ostrava Ilja Racek.
Generálním partnerem slavností je společnost MITTAL. Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, časopis Folklor a Informační server www.borovice.cz. Významnými partnery jsou také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Moravskoslezský kraj, DRILLING TRADE, s.r.o., ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a ostatní sponzoři.

Zpracovala: Růžena Kopčáková, ředitelka festivalu

Kontakt:
Růžena Kopčáková, ředitelka festivalu
e-mail: oulhotka@iol.cz
tel.: 558 661 850
Sochovy národopisné slavnosti

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.08.2007 v 23:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA