PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan opět zpíval a tančil na výstavě Země živitelka

Tisková zpráva...
V neděli 25. srpna se uskutečnil u příležitosti výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích v Pivovarské zahradě kulturní pořad s názvem Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a jeho hosté.
foto: Milan Škoch
V neděli 25. srpna 2007 se uskutečnil u příležitosti výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích v Pivovarské zahradě kulturní pořad s názvem Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a jeho hosté. Toto kulturní vystoupení probíhalo v rámci projektu "Na dvoře, na poli" jehož součástí byla i soutěž dětské kresby. Nositelem projektu byl Svazek obcí Milevska s podporou Jihočeského kraje, Ministerstva pro místní rozvoj i Jihočeského folklorního souboru Kovářovan.
Celý pořad začal s úderem deváté hodiny dopolední, kdy se otevřela hlavní brána výstaviště a pro příchozí návštěvníky Kovářovan hrál, zpíval, tančil, také rozdával koláče a pozvánky na připravený kulturní program. Po krátkém průvodu a hudebně taneční pozvánce započal v Pivovarské zahradě na jevišti pořad, který úvodním slovem zahájil hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník. Kromě dalšího ocenil práci souboru Kovářovan i Jihočeského folklorního sdružení, jenž se snaží udržovat a rozvíjet lidové tradice Jihočeského kraje.
momentky z vystoupení
momentky z vystoupení
momentky z vystoupení
momentky z vystoupení
Jeviště poté patřilo Kovářovanu, který v prvním programu "Proč bychom veselí nebyli" ukázal typické české lidové tance jako hulán, dokolečka, kalamajku a diváci se mohli zaposlouchat i do pěkných písní z národopisné oblasti Kozácka. Po vystoupení proběhlo vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším kreslířům dětské výtvarné soutěže. Poté členové Kovářovanu přihlížejícím návštěvníkům znovu zatančili a zazpívali a jeviště následně zaplnil pěvecký sbor Teddy Band Zběšičky, který byl hostem dopoledního bloku. Na celý kulturní pořad navazovalo setkání představitelů Jihočeského kraje a Horního Rakouska, kteří v projevech přednesli své příspěvky týkající se vzájemných okruhů spolupráce a nechybělo ani vystoupení rakouské dechové kapely.

manželé Milan a Pavla Škochovi
vedoucí Kovářovanu
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.08.2007 v 22:19 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA