PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan opět zpíval a tančil na výstavě Země živitelka

Tisková zpráva...
V neděli 25. srpna se uskutečnil u příležitosti výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích v Pivovarské zahradě kulturní pořad s názvem Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a jeho hosté.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
V neděli 25. srpna 2007 se uskutečnil u příležitosti výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích v Pivovarské zahradě kulturní pořad s názvem Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a jeho hosté. Toto kulturní vystoupení probíhalo v rámci projektu "Na dvoře, na poli" jehož součástí byla i soutěž dětské kresby. Nositelem projektu byl Svazek obcí Milevska s podporou Jihočeského kraje, Ministerstva pro místní rozvoj i Jihočeského folklorního souboru Kovářovan.
Celý pořad začal s úderem deváté hodiny dopolední, kdy se otevřela hlavní brána výstaviště a pro příchozí návštěvníky Kovářovan hrál, zpíval, tančil, také rozdával koláče a pozvánky na připravený kulturní program. Po krátkém průvodu a hudebně taneční pozvánce započal v Pivovarské zahradě na jevišti pořad, který úvodním slovem zahájil hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník. Kromě dalšího ocenil práci souboru Kovářovan i Jihočeského folklorního sdružení, jenž se snaží udržovat a rozvíjet lidové tradice Jihočeského kraje.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
momentky z vystoupení
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Jeviště poté patřilo Kovářovanu, který v prvním programu "Proč bychom veselí nebyli" ukázal typické české lidové tance jako hulán, dokolečka, kalamajku a diváci se mohli zaposlouchat i do pěkných písní z národopisné oblasti Kozácka. Po vystoupení proběhlo vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším kreslířům dětské výtvarné soutěže. Poté členové Kovářovanu přihlížejícím návštěvníkům znovu zatančili a zazpívali a jeviště následně zaplnil pěvecký sbor Teddy Band Zběšičky, který byl hostem dopoledního bloku. Na celý kulturní pořad navazovalo setkání představitelů Jihočeského kraje a Horního Rakouska, kteří v projevech přednesli své příspěvky týkající se vzájemných okruhů spolupráce a nechybělo ani vystoupení rakouské dechové kapely.

manželé Milan a Pavla Škochovi
vedoucí Kovářovanu
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.08.2007 v 22:19 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA