PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Sochovy národopisné slavnosti 2007

Letošní Sochovy národopisné slavnosti, jejichž 13. ročník probíhal 25. a 26. srpna 2007 ve Lhotce pod Ondřejníkem, se vydařily ke spokojenosti pořadatelů a snad i účinkujících souborů i diváků.
Letošní Sochovy národopisné slavnosti, jejichž 13. ročník probíhal 25. a 26. srpna 2007 ve Lhotce pod Ondřejníkem, se vydařily ke spokojenosti pořadatelů a snad i účinkujících souborů i diváků. Počasí jakoby již tradičně vyšlo, tak se v naší malé obci s 500 obyvateli sešlo kolem 1,5 tisíce návštěvníků. Ze souborů z našeho regionu vystoupily: Pilky ze Lhotky, Valašský vojvoda a Valášek z Kozlovic, Grunik a malý Grunik z Ostravice, Ondřejnica ze Staré Vsi n. O., Ostravica a Ondrášek z Frýdku-Místku, Hlubinka a cimbálová muzika Vojtek z Ostravy. Jako hosté vzdálenější letos vystupovaly tyto soubory: Poĺana z Brna, Bierowianie z polské Jasienicy a Mostár z Brezna ze Slovenska. Vystoupení souborů bylo zakončeno nádherným ohňostrojem, ve 22 hodin pak propukla lidová veselice a vyhrávání cimbálových muzik v areálu slavností. Hosté i soubory se rozcházely nad ránem, kdy vesnicí zaznívaly poslední lidové písničky.
Sochovy národopisné slavnosti
Malí tanečníci ze Lhotky, soubor Valášek Kozlovice
Sochovy národopisné slavnosti
Flašinetář Vladimír Černošek, SLPT Ondřejnica ze Staré Vsi n.O.
Z našich garantů se zúčastnili: pan Ilja Racek - ředitel ČT Ostrava s chotí a pan Petr Adamec, náměstek hejtmana MSK (omluvili se poslanci PS PČR Jiří Carbol a Petr Rafaj). Pozvání na slavnosti přijal a přijel pan senátor František Kopecký. Velkým a příjemným překvapením byla účast europoslankyně p. Věry Flasarové a pana Eberharda Zumbroicha s chotí Therezií z Německa, který pro naše slavnosti složil speciální skladbu na motivy lidových písní z okolí Ondřejníku. Za Folklorní sdružení ČR přišel slavnosti pozdravit pan Josef Langer.
Závěrem je milou povinností poděkovat všem zúčastněným, pořadatelům pak za dobře odvedenou práci a našim sponzorům za finanční podporu!

Růžena Kopčáková, ředitelka slavností
oulhotka@iol.cz

Z ohlasů na SNS 2007
Ja Vam chcem este raz podakovat za pozvanie a vyjadrit obdiv, ze dokazete pripravit taky krasny festival. Viem, kolko to stoji usilia a energie, aby sa nieco taketo podarilo a vsetci to ocenujeme. Vsetkym sa nam u vas pacilo, boli sme nadseni tou krasnou atmosferou a publikom. Budeme dalej sirit dobre spravy o vasom krasnom podujati.
Pozdravujte od nas vsetkych, ktori sa mravencou pracou podielali na tom, aby to vsetko klapalo na jednicku.

S pozdravom
Stela Ihringova, FS Mostar Brezno

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.08.2007 v 23:54 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA