PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Největší pouliční folklor a průvod v centru Prahy

Sluncem ozářené Staroměstské náměstí bylo dnes největším jevištěm či arénou, na kterém dnes po 13 hodině prezentovalo své umění najednou patnáct souborů, účastníků Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark. Soustředily se zde před zahájením odpoledního průvodu, aby několika tisícovkám turistů a návštěvníků historického centra Prahy předvedly své národní tance, melodie, zazpívaly lidové písně.
K největším překvapením patřila bravurní prezentace tance s 25 metrovým čínským drakem, kterou převáděly tanečníci a tanečnice východočínského souboru LIN´ AN.
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Originální byla i ukázka hry na dlouhé dřevěné trombity, fujary, píšťaly, píšťalky a píšťaličky v podání slovenské skupiny Gernátovců. Bouřlivý potlesk i smích provázel mexické tanečníky a tanečnice, kteří ve speciálních hladkých sandálech doslova bruslili svůj tanec na kluzké staroměstské dlažbě. Diváci ocenily i sólové piruety tanečních dvojic v podání portugalských chlapců a dívek a jejich akordeonový ženský doprovod, stejně jako písně a tance ruského souboru Uralská věčora.
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Gernátovci
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Ekvádor
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Betty
Když hodiny na Staroměstském orloji odbily 14 hodinu, daly se všechny soubory na cestu Celetnou ulicí, která byla rovněž plná turistů, z nichž většina fotografovala a filmovala pestré kroje, tance, poslouchala originální písně a melodie všech souborů. Mezi diváky nechyběli ani číšníci, vrchní a kuchaři z přilehlých restaurací, kaváren, prodavačky z obchodů, které v době průvodu zely prázdnotou.
Josef Harčarik, hlavní organizátor Festivalového průvodu: "Letos nám přálo počasí, odhaduji 4 až 5 tisíc diváků na "Staromáku, Celetné a Ovocném trhu, aktivních účinkujících bylo téměř pět set. Většina souborů připravila části svého programu speciálně vhodné pro "vystoupení na ulici".

Dušan Macháček

Dětská tisková agentura nafotila spoustu krásných fotografií z průvodu a natočila několik zajímavých zvukových záznamů. Vše v následujícím článku z druhého dne festivalu:
foto: Dětská tisková agentura
Zveřejněno 30.08.2007 v 02:56 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA