PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Hodnocení - XIII. Mezinárodní folklorní festival

Festival probíhal ve dnech 15. - 19. srpna 2007 pod patronací hejtmana. Jana Zahradníka a poslance Toma Zajíčka. Na jedenácti scénách se představilo celkem 515 učinkujících z 20 souborů; 6 dětských (z toho jeden zahraniční), 7 dospělých českých a 8 zahraničních souborů (z toho jeden dětský).
Přestože pověstná třináctka se pokoušela ovlivnit jeho průběh - tři týdny před festivalem nám oznámili soubory z Itálie a Jižní Koreje, že nemohou přijet a soubor z Nigerie nedostal víza - nakonec se vše podařilo zdárně zvládnout a zajistit soubory jiné. Poděkování si za to určitě zaslouží Folklorní sdružení, jmenovitě paní Jarmila Zorbičová, která nám zajistila velmi kvalitní a pěkný soubor z Indonesie.
Mezinárodní folklorní festival Písek
Organizace festivalu byla kladně hodnocena, žádné větší problémy nenastaly. Setkání vedoucích souborů a sponzorů se starostou města bylo jako vždy slavnostní a mělo důstojný průběh. Počet diváků všech věkových kategorií byl vysoký.
Mezinárodní folklorní festival Písek
Festival byl i kladně hodnocen regionálním tiskem, rozhlasem i televizí zejména pro dobrou organizaci a pestrost českých a zahraničních souborů. Na malém Písečánku, který je složen většinou z dětí členů dospělého souboru bylo znát další rok práce Milana Malého a Zdeňky Koubkové. V rámci festivalu vystoupil u nás na otevřené scéně v Palackého sadech soubor Ondráš s velmi pěkným komponovaným pořadem Čertovinky. Jejich představení je na profesionální úrovni a bylo obdivováno vysokým počtem diváků. Doprovodné programy probíhaly v Palackého sadech. Představily se soubory: Písecká dechovka, Kvintet Písek.

Hodnocení provedl
Miroslav Černý, ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.08.2007 v 23:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA