PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan tančil a zpíval v obci Homole

Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan přijel v sobotu 1. září do obce Homole na pozvání starostky Marie Štěpánkové, kde se konaly oslavy u příležitosti 645. výročí založení této obce, jenž se nachází na Českobudějovicku.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan přijel v sobotu 1. září do obce Homole na pozvání starostky Marie Štěpánkové, kde se konaly oslavy u příležitosti 645. výročí založení této obce, jenž se nachází na Českobudějovicku. Soubor vystoupil na jevišti velkého stanu, který byl připraven pro návštěvníky oslav i další účinkující. Představil písně a tance své národopisné oblasti Kozácka ve dvou programech, v nichž diváci shlédli například jihočeská kolečka, variace polek, minet, hulány a zaposlouchali se i do melodických jihočeských písní. Diváci obdivovali i krásné kozácké kroje s bohatými bílými výšivkami působící jako vzdušná krajka, které vynikají zejména na zástěrách zpěvaček souboru. Se závěrečným seskokem byli účinkující odměněni velkým potleskem a podium již patřilo dalšímu kulturnímu programu.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Chtěli bychom poděkovat starostce Marii Štěpánkové za pozvání a poděkování patří i Spolku pro obnovu venkova Jihočeského kraje, se kterým Kovářovan i Jihočeské folklorní sdružení úzce spolupracuje na rozvoji lidových tradic našeho kraje.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Foto: Milan Škoch

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.09.2007 v 23:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA