PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Úspěch folkloru v centru Prahy

Pražskému jarmarku přálo počasí i diváci
V neděli 2. září 2007 večer skončil na Ovocném trhu, za velkého zájmu diváků, 4. Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark.
MFF Pražský jarmark
V neděli 2. září 2007 večer skončil na Ovocném trhu, za velkého zájmu diváků, 4. Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark. V šesti dnech se Pražanům a zahraničním návštěvníkům Prahy představilo 15 souborů z Čech, Moravy a Slezska a 13 souborů ze zahraničí. Festival zahájil předseda české vlády Mirek Topolánek a záštitu převzali i předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka a předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček. Festival osobně pozdravil i místopředseda vlády Slovenské republiky Dušan Čaplovič.
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
V rámci odpoledních programů se předvedla i desítka dětských a mládežnických skupin včetně dětských tanečních párů z Čech, Slovenska a Polska, účastníků mezinárodní taneční dílny. Na festivalu se představili i vítězové letošního ročníku Zpěváček.
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Součástí Jarmarku bylo i 35 stánků, ve kterých řemeslníci a lidoví umělci předváděli ruční výrobu dárkových i užitných předmětů, které spolu s řadou sladkostí, dobrot i koření si návštěvníci mohli zakoupit.
Obyvatele a zejména zahraniční návštěvníky Prahy zaujalo rovněž středeční vystoupení patnácti souborů a skupin na Staroměstském náměstí a následný průvod Celetnou ulicí. Některé soubory pak v neděli viděli i obyvatel Městké části Praha 17 - Řepy, v rámci akce Babí léto.
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Slavnostnímu zakončení Pražského jarmarku předcházelo výborné vystoupení souboru OLŠAVA z Uherského Brodu s cimbálovou muzikou, kterou primášoval Luboš Málek.
K oficiálnímu aktu pak moderátor Tomáš Gross pozval členy prezídia festivalu Petra Hejmu starostu Městské části Praha, Jana Mužátka, jednatele společnosti BACARE, Jana Šlajse předsedu sdružení Tradice a Zdeńka Pšenicu, předsedu FoS ČR, kteří poděkovali účinkujícím souborům za výborná vystoupení a návštěvníkům za velký zájem o tento folklorní festival pořádaný v historickém centru Prahy, který navštívilo v průběhu šesti dnů více než 80.000 diváků.
Zdeněk Pšenica pak veřejně poděkoval těm, kteří se přímo podíleli na organizaci a zajištění celého festivalu - Vlastě Cibulové, Miroslavu Ekartovi, Jarmile Zorbićové, Jaroslavu Mikundovi, Petru Krupičkovi, Radovanu Myslíkovi. Rovněž vyjádřil poděkování všem partnerům a sponzorům, zejména Nadaci ČEZ, mediálním partnerům. Osobně vyjádřil dík za výbornou mediální podporu ze strany Českého rozhlasu generálnímu řediteli ČRi Václavu Kasíkovi.
Výbornou náladu posledního večera před dvoutisícovou diváckou kulisou podtrhlo následující a poslední vystoupení souboru IRTYŠ z Uralského Omsku.
4. ročník MFF Pražský jarmark skončil, těšíme se všichni na 5. ročník v roce 2008 !

Dušan Macháček
Praha 3. 9. 2007

Pořadatelé festivalu:

· Folklorní sdružení České republiky
· Městská část Praha 1
· Restaurace Pizza Coloseum
· Tradice o.s. Česká republika

Finanční podpora:

· Hlavní město Praha

Hlavní partner festivalu:

· Nadace ČEZ

Partneři festivalu:

· Less & Forrest,s.r.o.
· Pilsner Urquell
· Palladium

Oficiální dopravce:

· Dopravní podnik HMP

Mediální partneři:
· Český rozhlas
· Mediatel - Zlaté stránky
· Rádio Proglas
· Dětská tisková agentura
· Borovice.cz
· Centrum.cz
· KORZO.cz
· Rádio Blaník
· Vltava-Labe Press
· 24 hodin
· Pražský deník
· ACR Alfa
Spolupráce:
· Progresa
· MŠMT ČR
· Mezinárodní Visegrádský fond
· OSA - Ochranný svaz autorský
· ČA Sport pro všechny
· 96. PO Veselí medvědi
· Korzo.CZ
· DDM Karlín
· Maitrea
· RM promotion and production
· České dráhy, a.s.
· Gordion
· Broker Consulting
· Belbog
· Johny servis
· Kamikaze
· Hasičský záchranný sbor ČR
· MČ Praha 17
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
dívka z Mexika
Zveřejněno 03.09.2007 v 23:37 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA