PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Frenštátské slavnosti 2007

Vrcholem Frenštátského kulturního léta se staly nepochybně Frenštátské slavnosti, folklorní festival s mezinárodní účastní, který rozezněl náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm 24. a 25. srpna.
Frenštátské slavnosti
Vrcholem Frenštátského kulturního léta se staly nepochybně Frenštátské slavnosti, folklorní festival s mezinárodní účastní, který rozezněl náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm 24. a 25. srpna. Ani tento rok zde nechyběly dětské, dospělé i zahraniční soubory. Z těch dětských se předvedly: Soláněk, Maleníček, Podkověnka a dvě skupiny Sedmikvítku. Představily se také dospělé soubory: Beseda, VUS Ondráš Brno, Ševčík z Ostravy, Tanečnica z Brna, Krušpánek z Prahy, Troják z Valašské Bystřice a Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm. Hosty festivalu byly také zahraniční soubory. Nejdelší cestu vážil soubor z Mexika, dále přijel Jetelíček z Chorvatska a Vladislavia z Polska. Po oba dny se jejich vystoupení prolínala v tématických pásmech. V pátek odpoledne zahájil slavnosti pořad dětských muzik Malí muzikanti. Poté následoval pozdrav krajanů z Chorvatska a vystoupení mexického souboru Hueyitlatoani "Mexiko tančí a zpívá". Páteční večer ukončil VUS Ondráš s vystoupením Povedená sezóna aneb Z každého rožku trošku. Sobotní den byl ve znamení jarmarku lidových řemesel. V 11 hodin dopoledne mohli návštěvníci obdivovat krojovaný průvod, ve kterém se představily jednotlivé soubory.
Frenštátské slavnosti
Po nich následovalo pásmo dětských zpěváčků "Zpíváme celý rok" a zdravice hostů. Děcka, pote za stodolu, to byl název dalšího pořadu v režii dětí a na něj navázalo vystoupení zahraničních souborů "Pozdravy přátel". Tečku za nádherným dnem plným hudby, tance a zpěvu udělaly valašské soubory s pásmem My jsme Valaši. A na úplný závěr se konala lidová veselice, který zakončila Frenštátské slavnosti.

Foto+ text Romana Stejskalová

Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Frenštátské slavnosti
Zveřejněno 05.09.2007 v 23:24 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA