PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

V září má jihočeský Javor plné ruce práce

Září pro soubor Javor znamená víkendy strávené při vystoupeních doma i v Rakousku a Bavorsku.
Září, první měsíc nového školního roku, představuje pro náš jihočeský soubor Javor víkendy strávené při vystoupeních, která nás čekají nejen doma, ale také u našich partnerů a přátel v Rakousku a Bavorsku.
Hned 2. září jsme se spolu s představiteli a zástupci Lomnice nad Lužnicí účastnili Dožínkových slavností pořádaných partnerskou obcí Bad Grosspertholz v nádherném prostředí Naturparku, jehož je tato dolnorakouská obec správcem. Festu se zúčastnila řada dalších spolků a hudeb z oblasti Waldviertlu. Příjemné odpoledne si užívali nejen dobře naladění diváci, ale také účinkující!
Javor, folklorní soubor
Naturparku v Bad Grosspertholzu
Javor, folklorní soubor
Před dvanácti lety jsme uzavřeli partnerství se souborem z bavorského města Diessen am Ammersee. Dvanáct let je dost času na to, aby se partnerství stalo přátelstvím a to se podařilo i nám. Naše spolupráce byla podporována také našimi sídelními městy a tak bylo jen otázkou času, kdy se "partnery" stanou také města Lomnice a Diessen.
Před rokem byly započaty přípravy nutné pro zorganizování oficiálního uzavření partnerských smluv. Před lomnickými občany byla 30. 6., při Setkání dechových orchestrů v rámci EU, podepsána smlouva o partnerství. Tohoto slavnostního aktu se zúčastnilo také 80 diessenských občanů a představitelů v čele se starostou p. Kirschem. Nový partner se prezentoval mimo jiné kulturním programem diessenské hudební školy, dechového orchestru. Partnerství mezi soubory bylo zdůrazněno společně předvedeným folklorním pořadem.
Akce byla podpořena jihočeským krajem a zúčastnil se jí také hejtman p. Jan Zahradník.
O víkendu 14. - 16. září bude partnerství stvrzeno tentokrát na území Diessenu a z Lomnice se Partnerských slavností zúčastní jak zástupci města (včele se starostou, radními a zastupiteli, vedoucí a členové jednotlivých složek a spolků) tak náš soubor, který bude spolu se soubory a dechovými orchestry vystupovat v sobotu i v neděli na slavnostech u jezera Ammersee a bude také doprovázet zpěvem při nedělní česko-německé mši svaté.
Následující víkend nás čeká vystoupení na slavnostech pořádaných ve Zvíkově u Českých Budějovic a v neděli 23. budeme čestnými hosty na oslavách 65. výročí založení lineckého souboru, který je naším partnerem od samého založení našeho souboru.
Poslední zářijový den bychom měli vystupovat v dolnorakouském Gföhlu v rámci akcí Jihočeského folklórního sdružení..
Ovšem vedle těchto vystoupení musíme také zkoušet a pomalu se připravovat na nácvik adventního a vánočního programu a také se uvolnit a pobavit, protože "nejen prací živ jest člověk"!

Marcela Božovská
Městská knihovna
Lomnice nad Lužnicí
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Javor, folklorní soubor
Zveřejněno 10.09.2007 v 22:11 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA