PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Závěr plavební sezóny 2007 se blíží

TISKOVÁ ZPRÁVA: ZÁVĚR PLAVEBNÍ SEZÓNY 2007 SE BLÍŽÍ
Libín - S, folklorní sdružení
ZÁVĚR PLAVEBNÍ SEZÓNY 2007 SE BLÍŽÍ. Protože do závěru plavební sezóny zbývá již jen několik dní, sešli se v pondělí 10.09.2007 odpoledne v Aigenu hlavní aktéři ukázky plavení dříví - plavební ředitel Hynek Hladík, vrchní plavci Ewald Fuchs, Franz Miesbauer, Johann Wimberger spolu s Reinhardem Krapflem z Tourismusverband Böhmerwald na přípravné schůzce.
Libín - S, folklorní sdružení
Především bylo dohodnuto, že v sobotu 22.09.2007 bude celý program probíhat pouze na česko-rakouských hranicích u potoka Ježová / Iglbach, tedy ne částečně v bývalé osadě Růžový Vrch a částečně u potoka Ježová.

Byl stanoven tento program:
12:00 - 13:00 - folklorní setkání českého a rakouského folklorního souboru (z rakouské strany přijede folklorní skupina Volkstanzgruppe Gföhl, kdo přijede z české strany zatím není upřesněno)
13:00 - 13:30 - jak se v lese dřív pracovalo - kácení stromu ručním nářadím, jeho odvětvení sekyrou, odkornění loupákem, rozřezání na polena ruční pilou, ukázku provede Franz Miesbauer, dlouholetý lesní dělník, vrchní plavec
13:30 - 14:00 - folklorní setkání českého a rakouského folklorního souboru
14:00 - 15:00 - ukázka plavení dříví - jako plavci budou Franz, Gustl a Johann
15:00 - nebo spíš okamžitě po plavení - závěr plavební sezóny s českým a rakouským folklorem přímo na státních hranicích
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Při akci bude zajištěna možnost občerstvení, které zajistí manželé Lakomých z Frymburku.
Do konce plavební sezóny nás čekají však ještě dvě akce - v pátek 14. září přijedou na Jelení Vrchy žáci základních škol z Vyššího Brodu a z Lipna nad Vltavou. Plavební ředitel Hynek Hladík nazval program "Škola začíná u kanálu". Samozřejmě, nejde to brát do slova, v pátek už budou mít děti druhý týden školy za sebou. Co je pro ně nachystáno. "Děti přivítám já v deset hodin, pak spolu projdeme lesem k hornímu portálu plavebního tunelu. Sem přijde i pohádková babička Helena Svobodová, aby vyprávěla pohádky z obou stran Šumavy. Které, že to budou? To bych vám nevyzradil, i kdybych to věděl," řekl Hynek Hladík. "Po pohádkách půjdeme zpět na Jelení Vrchy, abychom navštívili ve dvou skupinách expozici o Schwarzenberském plavebním kanálu. Ve dvě hodiny začne ukázka plavení dříví. Tentokrát přijdou na Jelení Vrchy plavci ze sousedních Horních Rakous, bude to pro ně tady premiéra."
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
O den později bude další ukázka plavení dříví, tentokrát nedaleko česko-bavorských hranic. Plavci tentokrát přijdou z Českých Žlebů - budou to lesníci z Územního pracoviště České Žleby Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Pod Třístoličníkem, nebo nad Novým Údolím, chcete-li, začneme ve dvě hodiny odpoledne.
Libín - S, folklorní sdružení

Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.09.2007 v 21:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA