PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Na slavnosti přijelo během soboty a neděle až 80 tisíc návštěvníků

Během uplynulého víkendu přijelo do Uherského Hradiště až 80 tisíc návštěvníků, kteří se tak staly hosty pátého ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek a Národního zahájení Dnů evropského dědictví.
TISKOVÁ ZPRÁVA z 12. srpna 2007
Během uplynulého víkendu přijelo do Uherského Hradiště až 80 tisíc návštěvníků, kteří se tak staly hosty pátého ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek a Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Odhady pořadatelů dnes upřesnil Antonín Mach, ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště, který byl jako příspěvková organizace města pověřen pořádáním slavností.
"Odhadujeme, že pouze v sobotu přijelo do Uherského Hradiště rekordních 45 tisíc návštěvníků," řekl Antonín Mach, ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště. Podle jeho slov pouze o něco menší návštěvnost zažily slavnosti také během neděle, kdy se královské město zaplnilo dalšími 35 tisíci lidmi. "Myslím si, že letošní ročník byl úžasný. Jednak tím, že se zde sešel rekordní počet návštěvníků, a také hlavně tím, že se střetly tři nádherné akce," dodal Mach a poukázal tak na to, že druhý zářijový víkend patřil jak Slováckým slavnostem vína a otevřených památek a Národnímu zahájení Dnů evropského dědictví, tak i připomínce 750. výročí založení Uherského Hradiště.
"Po loňských slavnostech jsme očekávaly zvýšený zájem turistů. Ale že návštěvnost dosáhne takového počtu, jsme ani nedoufali. Podle ohlasů množství návštěvníků víme, že byly z letošních slavností doslova unešeni a že často nikdy nic takového doposud nezažili," informoval Antonín Mach.

Více informací:
Ing. Michal Dvouletý, tiskový mluvčí Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045, e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.09.2007 v 21:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA